Rozbierają koło widokowe na Wyspie Spichrzów. Zaczęła się już przeprowadzka na Targ Węglowy

Trwa demontaż koła widokowego na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Przy operacji pracuje 50 osób, które zaczynają pakować części koła do 30 kontenerów. Od 21 listopada 2016 roku rusza kolejny etap przeprowadzki - montowanie koła na Targu Węglowym. Zimową panoramę Gdańska będzie można podziwiać w tym miejscu do końca stycznia 2017 roku.

Rozbierają koło widokowe na Wyspie Spichrzów. Zaczęła się już przeprowadzka na Targ Węglowy
A
A
data publikacji: 16 listopada 2016 r.
AmberSky, 50-metrowej wysokości koło widokowe już bez gondoli
AmberSky, 50-metrowej wysokości koło widokowe już bez gondoli
dominik.paszlinski/gdansk.pl

O pojawienie się koła widokowego na Targu Węglowym podczas tegorocznego Jarmarku Bożenarodzeniowego zadbał jego organizator - Międzynarodowe Targi Gdańskie, które punkt o instalacji koła na zimowym jarmarku umieściły w regulaminie konkursu na operatora koła widokowego.
- Koło w tym miejscu doda mocy i uroku jarmarkowi, który z roku na rok zmienia formułę na atrakcyjniejszą - mówi Joanna Czauderna-Szreter dyrektor ds marketingu Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Nasz gdański jarmark swoim charakterem nawiązuje do tradycji europejskich jarmarków świątecznych. Co roku pojawiają się kolejne elementy, w tym nowością jest właśnie AmberSky, 50-metrowej wysokości koło widokowe znane z Wyspy Spichrzów. Na Targu Węglowym pojawi się w nowej, świątecznej odsłonie.  

Na dwa miesiące koło zniknie z Wyspy Spichrzów w Gdansku
Na dwa miesiące koło zniknie z Wyspy Spichrzów w Gdansku
dominik.paszlinski/gdansk.pl


Trwają przenosiny koła na Targ Węglowy 
Gdańszcznie i turyści, dla których koło na Wyspie Spichrzów stało się już częścią krajobrazu tej części miasta, będą musieli na dwa miesiące pożegnać się z tym widokiem. Na przenosiny koła zgodę wydał konserawator zabytków i właśnie trwają prace demontażowe urządzenia.
 
- Przeniesienie AmberSky na Targ Węglowy to skomplikowana operacja, przy której pracuje około 50 osób - tłumaczy Anna Kowalska rzecznik SkyWheels. - Od 14 listopada 2016 roku trwa demontaż i pakowanie poszczególnych części instalacji do 30 kontenerów, które ciężarówkami zostaną przewiezione na targ. Przez kolejny tydzień AmberSky będzie instalowane na Targu Węglowym. 20 listopada na targu pojawią się pierwsze elementy koła.
 
AmberSky na Targu Węglowym zostanie do końca stycznia 2017 roku. Mieszkańcy i turysci będą mogli podziwiać zimową panoramę Gdańska nie tylko podczas świąt, ale też w Sylwestra i w czasie ferii zimowych. W lutym koło znów wróci na Wyspę Spichrzów.

W gondoli nie zmarzniemy
Organizatorzy jarmarku liczą, że Koło Widokowe AmberSky będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznego świątecznego czasu.  
- Wszystkie gondole AmberSky są ogrzewane, ogrzewana będzie także platforma, na której czeka się na wejscie do gonodoli - dodaje Kowalska. - Co ważne ceny biletów pozostaną bez zmian. Osoby dorosłe za 15-minutowy przejazd kołem zapłacą 25 zł, 15 zł to cena biletu ulgowego dla osób o wzroście poniżej 1,40 m oraz dla osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 3 skorzystają z atrakcji za darmo. 
Koło Widokowe dostępne jest też w ofercie zniżkowej dla posiadaczy Karty Turysty oraz karty Dużej Gdańskiej Rodziny.
Koło, które w świątecznej odsłonie z licznymi dekoracjami bożonarodzeniowymi, zostanie ustawione równolegle do budynku Teatru Wybrzeże, zacznie się kręcić od 1 grudnia 2016 roku. 

Ubiegłoroczny jarmark odwiedziło tysiące gdańszczan i turystów
Ubiegłoroczny jarmark odwiedziło tysiące gdańszczan i turystów
grzegorz.mehring/www.gdansk.pl
Podczas jarmarku pojeździmy też na łyżwach
 
Kolejną atrakcją jarmarku będzie lodowisko syntetyczne, usytuowane przed kołem widokowym. Z lodowiska zbudowanego z płyt syntetycznego lodu będzie można korzystać także w cieplejsze dni, a łyżwy wypożyczyć na miejscu. 
Jarmark Bożenarodzeniowy w Gdańsku zaczyna się  3 grudnia, potrwa do 23 grudnia 2016 roku, tradycyjnie będą to dwie strefy handlowe: rzemiosło usytuuje się w straganach na całym targu, rękodzieło i wyroby artystyczne w otwartej na ten czas Wielkiej Zbrojowni, do której przez czas jarmarku dostaniemy się z dwu stron: z ul. Piwnej i od strony Targu Węglowego. Zaplanowano tam około 30 stoisk.
 
Na jarmarku będzie można - jak co roku - skorzystać też z oferty gastronomicznej. Stoiska znajdziemy w Anielskim Młynie, czyli drewnianym wiatraku z wyrzeźbionymi postaciami aniołów i świętych. Będzie on wyższy niż w zeszłym roku - zamiast 6 m będzie miał 8 m wysokości.
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora