Nie widziałeś jeszcze filmu o Biskupiej Górce? Czas nadrobić zaległości!

Rewitalizacja Biskupiej Górki to nie tylko “twarde” inwestycje, jak umacnianie skarpy, remonty ulic czy budynków. W sieci obejrzeć można niezwykły film zrealizowany także w ramach działań rewitalizacyjnych. Jego akcja rozgrywa się na “Biskupiej”, występują w nim m.in. obecni mieszkańcy dzielnicy.

Nie widziałeś jeszcze filmu o Biskupiej Górce? Czas nadrobić zaległości!
A
A
data publikacji: 11 marca 2018 r.


Film pt. "Powrót Nataniela W., czyli przyczynek do rozważań na temat przeszłości Biskupiej Górki" miał swoją premierę 6 listopada 2017 roku. Tego samego dnia umieszczony został również na YouTube. Dzięki temu do dziś ponad tysiąc osób skorzystało z możliwości obejrzenia tej niezwykłej czarno-białej opowieści poetyckiej, której bohaterem jest XVIII-wieczny gdańszczan Nataniel Mateusz Wolf.


ZOBACZ CAŁY FILM


Wolf urodził się 28 stycznia 1724 w Chojnicach, zmarł 15 grudnia 1784 w Gdańsku. Był ekscentrycznym lekarzem i astronomem, który na Biskupiej Górce wybudował obserwatorium astronomiczne. Tutaj również został pochowany, przygotowując zawczasu swój pochówek w taki sposób, by móc się obudzić ze śmiertelnego snu.

Film opowiada o tym, co zobaczyłby gdańszczanin sprzed wieków, gdyby spełnił swoją wizję powrotu do świata doczesnego. Co by pomyślał i jak zareagował, gdyby udało mu się zobaczyć to, co zdarzyło się w czasie poprzedzającym jego urodzenie i w czasie, jaki upłynął od jego śmierci do dzisiaj? Kogo by spotkał i jakich wydarzeń byłby świadkiem?

Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Waga w ramach projektu „Po drugiej stronie miasta”, który wygrał Konkurs na wsparcie realizacji zadań z zakresu rewitalizacji społecznej dzielnic objętych programem rewitalizacji ogłoszony przez Biuro Rozwoju Gdańska.

Obraz pokazuje piękno Biskupiej Górki i jej najbardziej charakterystyczne miejsca. W zdjęciach udział wzięło kilkudziesięcioro mieszkańców Biskupiej Górki, w tym także najmłodsze pokolenie. Lokalna społeczność pomagała również w tworzeniu scenografii.


Zapraszamy także do obejrzenia zabawnego filmu z kulis realizacji produkcji...


oraz - dla mniej wytrwałych - trailera “Powrotu Nataniela W.”


Czytaj więcej o Biskupiej Górce:

Umowa na budowę nowego wiaduktu Biskupia Górka podpisana. Ma być gotowy latem 2019 roku

Orunia, Stary Chełm, Biskupia Górka - nowy etap rewitalizacji

Tutaj żyje się jak na wsi. Biskupia Górka oczami jej mieszkańcówoprac. IB (0)
www.gdansk.pl
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
“Twarze gdańskiej kultury”. Artystyczny album fotograficzny
późniejsza wiadomość
Trefl idzie jak burza. Dziesiąte zwycięstwo z rzędu gdańs…