Gdańsk Biega: 3,5 tys. biegaczy na plaży w Brzeźnie. "To impreza fenomen" [FOTO]

Po raz dziewiąty już w Gdańsku, na plaży i w pobliskim Parku im. Ronalda Reagana zorganizowano masową imprezę sportową Gdańsk Biega. Pogoda dopisała, nie było więc obaw o frekwencję. W niedzielę 22. października na stracie stanęło 3,5 tys. biegaczy.

Gdańsk Biega: 3,5 tys. biegaczy na plaży w Brzeźnie. "To impreza fenomen" [FOTO]
A
A
data publikacji: 22 października 2017 r.

Run for fun

Pierwsze grupy biegaczy w okolicach mola w Brzeźnie pojawiły się już o 11-ej czyli godzinę przed startem. Do ostatniej chwili trwała rejestracja. Zawsze na początku, w rytmie zumby przeprowadzana jest wspólna rozgrzewka na plaży. Zawodników powitał i życzył im sukcesów prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, na miejscu był też startujący w zawodach dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu Leszek Paszkowski. 

Zobacz relację wideo:

Bieg dla każdego

Biegacze mieli do pokonania dwie trasy: krótszą o dystansie 3,3 km i dłuższą 6-kilometrową. Zostały one wytyczone najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Szczególnie wymagającymi odcinkami dla startujących były piaszczyste plaże czyli start i finisz. Gdańsk Biega od ośmiu lat cieszy się ogromną popularnością. - To impreza fenomen. Nie mamy tutaj pomiaru czasu, ani klasyfikacji na mecie, a mimo to impreza przyciąga ludzi. Są tysiące gdańszczan i nie tylko, bo mamy również gości z innych miast, a nawet z zagranicy - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, to właśnie Ośrodek od lat organizuje bieg.

Weź udział w duathlonie

To nie koniec imprez sportowych przygotowanych przez GOS na tę jesień. Już 18 listopada Cross Duathlon Gdańsk 2017. To najnowsza propozycja połączenie biegu i jazdy na rowerze. trasy biegową oraz rowerową, w niepowtarzalnej scenerii leśnej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Przewidziane dystanse to: bieg na 5 km (jedna pętla), trasa rowerowa o długości 15 km, składająca się z dwóch pętli oraz ponownie bieg na 5 km. Szczegóły na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora