Biznes nagrodzony. Za wspieranie szkolnictwa zawodowego

Pięć firm otrzymało statuetki, cztery inne - wyróżnienia. Władze miasta nagrodziły w ten sposób najbardziej zaangażowanych spośród 33 przedsiębiorców, którzy zostali nominowani do konkursu “Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej 2016”.
10.03.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Laureaci konkursu ze statuetkami. Pośrodku - Anna Lisewska i Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

- Mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię, do której przychodzi młodzież i przez sześć godzin wykonują odpowiednie czynności, które są w programie nauczania - mówi Anna Lisewska, jedna z laureatek - właścicielka salonu fryzjerskiego i jednocześnie nauczycielka zawodu. - Pracujemy na główkach treningowych, na modelach. Staramy się, by mogli jak najlepiej wykonywać tę pracę. To jest przygotowanie, tak naprawdę, do dalszego życia w wybranym zawodzie.

Była to już druga edycja konkursu, organizowanego przez gdański samorząd. Gala odbyła się w środę, 9 marca, w Zespole Szkół Morskich w Nowym Porcie.

Kapituła Konkursowa wybierała spośród 33 nominowanych firm. Ostatecznie pięć statuetek w pięciu kategoriach otrzymały:

  • Studio Anny Lisewskiej Centrum Kształcenia Scarlet - w kategorii: firmy administracyjno-usługowe
  • GEBERIT Sp.z o.o. - w kategorii: firmy budowlane
  • SEVENET SA - w kategorii: firmy elektryczno-elektroniczne
  • SOSNOWSKI Sp.z.o.o. Sp.k. - w kategorii: firmy mechaniczne i górniczo-hutnicze
  • Dobry Hotel Leszek Mięczkowski - w kategorii: firmy turystyczno-gastronomiczne

Tak wyglądają statuetki konkursu Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej 2016.

- Dzisiaj, żeby kogoś wykształcić, nie wystarczy budynek zamkniętej, homogenicznej szkoły z najlepszymi fachowcami - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Trzeba wyjść do tych, którzy na co dzień pracują w zawodzie. My, za pracodawcami Pomorza powtarzamy zawsze: masz zawód i praktykę - masz pracę.

Dodatkowo cztery gdańskie firmy zostały wyróżnione za wspieranie kształcenia osób niepełnosprawnych. Są to:

  • GDAŃSKDIS sp. z. o. o. (sieć sklepów)
  • Piekarnia - Cukiernia "PELLOWSKI”
  • ORBIS S.A Hotel NOVOTEL Gdańsk MARINA
  • Hotelu Mercure Posejdon Gdańsk

W uroczystości uczestniczyły m.in. uczennice Zespołu Szkół Morskich w Nowym Porcie, gdzie odbyła się gala.

Gala konkursu “Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej” była kolejnym punktem trwającego w mieście Tygodnia Zawodowca, w ramach którego odbędą się jeszcze:

10 marca w godz. 9.30-13 w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku - konferencja dla gimnazjalistów „Technologie przyszłości w biznesie i edukacji”. Celem konferencji jest prezentacja nowych produktów stworzonych przez polskich naukowców i inżynierów oraz procesów ich wytwarzania. W ramach konferencji odbędą się targi branżowe, w których udział wezmą takie firmy jak Satel, Lotos, Sprint, Sevenet, Radmor, PG. Z udziałem przedstawicieli firm odbędzie się także panel dyskusyjny, podczas którego będą poruszane takie tematy jak: miejsce nowoczesnych technologii w edukacji i biznesie, rola symbiozy szkoła-biznes oraz wartość współpracy firm z Technikum Łączności. Cała konferencja dostępna będzie również on-line.

11 marca w godz. 9:00-13:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbędą się Targi Szkół Zawodowych - swój udział zapowiediało 15 gdańskich szkół zawodowych. W trakcie targów będzie działał punkt poradnictwa zawodowego prowadzony przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.

12 marca szkoły zawodowe miasta Gdańska będą miały dzień otwarty. Przy tej okazji, w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku o godz. 10: 30 odbędzie się uroczyste otwarcie Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Czytaj także: Zostań zawodowcem! Biznes stawia na gimnazjalistów


TV

Uniwersytet WSB Merito ma nowy kampus