Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Do przerwy 0:1. W sobotę zimowa edycja turnieju. Udział bezpłatny

W sobotę, 8 grudnia, na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Meissnera 5 na Zaspie odbędzie się zimowa edycja turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Zapisy od godz. 9.00, pierwszy gwizdek o godz. 10.00. Gośćmi turnieju będą m.in. piłkarze Lechii Gdańsk.

A
A
Turniej będzie rozgrywany na świeżym powietrzu oraz pod dachem
Turniej będzie rozgrywany na świeżym powietrzu oraz pod dachem
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Pogoda nie powinna nikogo odstraszać, gdyż zawody częściowo zostaną rozegrane pod dachem stadionu przy ul. Meissnera.

- Z jednej strony cieszymy się, że nie musimy martwić się o pogodę, bo dach stadionu, który będzie główną areną „Do przerwy 0:1” ochroni nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z drugiej strony trochę żal, że nie gramy w całości „pod chmurką”, bo cofając się o kilka lat wstecz pamiętam ośnieżone boiska przy Meissnera i biegających po boisku zawodników w czerwonych czapkach Mikołaja. Miało to swój urok, w dodatku była to świetna zabawa, czasami połączona ze sportowym survivalem - mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca turnieju "Do Przerwy 0:1".

Podczas jesiennej edycji turnieju, która odbyła się w październiku, wśród licznych gości byli także piłkarze Lechii Gdańsk: Michał Nalepa, Patryk Lipski i Filip Mladenović. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem również można spodziewać się odwiedzin biało-zielonych, którzy oderwą się na chwilę od przygotowań do niedzielnego (9 grudnia) hitowego meczu ekstraklasy z Legią Warszawa. 


O świątecznej atmosferze przypominają mikołajkowe czapki na głowach niektórych piłkarzy. Czy tym razem będzie podobnie?
O świątecznej atmosferze przypominają mikołajkowe czapki na głowach niektórych piłkarzy. Czy tym razem będzie podobnie?
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


W turnieju startują 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2003/2005, rocznik 2000/2002 i rocznik 1999 i starsi. 

Zapisy bezpośrednio przed rozpoczęciem turnieju w sobotę, 8 grudnia, od godz. 9:00. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny.

Organizatorzy przypominają, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest także zgoda ich opiekunów prawnych na udział w zawodach i udostępnienie wizerunku. Dokumenty dostępne są na stronie www.doprzerwy01.pl. 


Podczas turnieju - równolegle do rozgrywanych meczów - odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód w narkogoglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

- Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju również inne ciekawe propozycje. Hasło zawodów „Nie biorę, wybieram piłkę!” ma zwrócić uwagę naszych zawodników, a przede wszystkim ich opiekunów, że problem wszelkiego rodzaju używek tj. narkotyki, papierosy czy alkohol, dotyczy także dzieci i młodzieży. Zadaniem dorosłych jest przekonać młodych ludzi, że warto trzymać się od tych rzeczy z daleka - tłumaczy Kowalczys.


Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i organizator turnieju
Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i organizator turnieju
fot. Krzysztof Mystkowski/KFP


Partnerzy turnieju "Do przerwy 0:1": Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Merco, Merkus, Torus, Firma Usługowa MARIO, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, Lions Club Gdańsk Neptun, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, 2mGroup, M1 Fabrika, Lechia Gdańsk, City Football Club, Szkoła Podstawowa nr 80, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, SM Rozstaje, SM Młyniec, Kosycarz Foto Press, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”, Dobre Wiadomości.

Zobacz film z ubiegłorocznej edycji turnieju:


***