Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wyspa Sobieszewska. W nocy zamkną most zwodzony. Na dwie godziny

W nocy z piątku (30 listopada) na sobotę (1 grudnia) przez dwie godziny Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości będzie nieprzejezdny. Z utrudnieniami trzeba się liczyć w godz. 0.00 - 2.00.

A
A
Most na Wyspę Sobieszewską zostanie zamknięty dziś w nocy, na dwie godziny
Most na Wyspę Sobieszewską zostanie zamknięty dziś w nocy, na dwie godziny
Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl


Na moście przeprowadzony zostanie zaplanowany przegląd techniczny obiektu po pierwszych trzech tygodniach użytkowania. W tym czasie odbędzie się także kontrola systemu bezpieczeństwa mostu. W tym czasie dojazd na Wyspę Sobieszewską będzie możliwy od strony mostu w Przegalinie.

W związku zamknięciem mostu zwodzonego zmianie ulegnie trasa autobusu nocnego N9.

I tak:

- kurs z przystanku „Przegalina” [143] o godz. 23:56 w kierunku Dworca Głównego odbędzie się na trasie objazdowej: „Przegalina” – Akwenowa – Błotnik: Nadwiślańska – Trzcinisko: Gdańska – Wiślinka: Szkolna – Sobieszewska – Bogatka – Przejazdowo: Klonowa – Główna – Gdańsk: Elbląska – Podwale Przedmiejskie – Wały Jagiellońskie – Dworzec Główny

- kurs z przystanku „Dworzec Główny” [1015] w kierunku Przegaliny o godz. 1:00 zostanie wykonany na trasie objazdowej: Dworzec Główny - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Elbląska - Przejazdowo: Główna – Klonowa – Bogatka – Wiślinka: Sobieszewska – Szkolna - Trzcinisko: Gdańska – Błotnik: Nadwiślańska – Gdańsk: Akwenowa – Świbnieńska – Boguckiego – Turystyczna – Tęczowa - Nadwiślańska – „Górki Wschodnie”;

- odjazdy z przystanku „Dworzec Główny” [1015] w kierunku Przegaliny o godz. 23:00 i 03:30 zostaną wykonane po stałej trasie, zgodnie z aktualnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Na czas zmienionej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Sobieszewska/Szkolna w kierunku Wyspy Sobieszewskiej będzie obowiązywać obsługa tymczasowego przystanku „Wiślinka Szkolna” (n/ż).