Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Warsztaty dla rodzin: Jestem z Gdańska

A
A

sala zabaw w Europejskim Centrum Solidarności

fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

Masz 7–12 lat, mieszkasz w Gdańsku i chcesz, żeby dobrze Ci się tu żyło? Czy każdy mieszkaniec, nawet niedorosły, może mieć wpływ na otocznie, w którym mieszka? Jakie inspiracje do dobrego życia w swoim mieście płyną z historii?

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na program dla rodzin, które wspólnie z edukatorką co miesiąc poznają jedną salę wystawową ECS, rozwiążą zadania i poszukają w historii pomysłów na dobre działania w swoim mieście.

Kolejne spotkanie – 22 stycznia 2023.

Jesteś z Gdańska. Czy gdańszczanką, gdańszczaninem może zostać każdy? Ludzie wyjeżdżają i przyjeżdżają, zmieniają adresy. Jedni chcą, a inni muszą. Bywa tak, że nowym mieszkańcom potrzebna jest pomoc, bo nie mają niczego. W dziejach Polski też był taki trudny czas. Na wystawie sprawdzimy, skąd kilkadziesiąt lat temu docierały do Gdańska i do całej Polski paczki i dlaczego wszyscy na nie czekali.

UWAGA! Bilet na warsztaty JESTEM Z GDAŃSKA uprawnia do nabycia biletów ulgowych na Wydział Zabaw – dla dziecka do 10 roku życia i jego rodzica/opiekuna. W dniu warsztatów zapraszamy do kasy ECS.

czas: ok. 1,5 godziny
dla kogo:  dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat
zbiórka: ECS, hol główny (vis-à-vis kas), szukajcie dużego długopisu Lecha Wałęsy

Najważniejsze informacje

Data: 2022-11-27 27 listopada 2022 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności Pl. Solidarności 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety: dziecko: 10 zł, opiekun: wstęp bezpłatny - bilet do pobrania na stronie ECS
Organizator: Europejskie Centrum Solidarności