Link do opisu wydarzenia: Tomasz Sekielski, ks. Jacek Prusak - debata

Tomasz Sekielski, ks. Jacek Prusak - debata

Data: 2 czerwca
Miejsce: Przed ECS, Strefa Społeczna - Hala Debat
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Tomasz Sekielski - dziennikarz, autor słynnego filmu "Tylko nie mów nikomu" oraz ksiądz Jacek Prusak wezmą udział w debacie: Kryzys moralny, czy szansa na oczyszczenie kościoła.

 

Spotkanie jest pokłosiem głośnego filmu Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Wstęp wolny. 

Tomasz Sekielski - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Twórca filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autor książek. Autor filmu "Tylko nie mów nikomu" (2019), dotyczącego wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce, który wywołał ogólnokrajową dyskusję. Wraz z Andrzejem Morozowskim był współgospodarzem programu Teraz my! w TVN. W 2006 roku śledztwo dziennikarskie Sekielskiego i Morozowskiego ujawniło rozmowy pomiędzy grupą polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i jedną z posłanek. Publikacja doprowadziła do wybuchu tzw. afery taśmowej (za wikipedia.pl). 

Jacek Prusak - polski ksiądz katolicki, jezuita, teolog, psychoterapeuta, psycholog, publicysta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Prorektor Akademii „Ignatianum” w Krakowie (od 2014), adiunkt w Instytucie Psychologii tej uczelni (za wikipedia.pl).


Cały program obchodów na stronie 2019gdansk.pl.

oprac. WG

 

Miejsce