Link do opisu wydarzenia: "Summer in the city – utwory słońcem malowane

B&A, czyli Beata Rzepińska & Adam Urbanowicz "Summer in the city – utwory słońcem malowane"

Data: 24 maja 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 40 zł
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Duet B&A, czyli Beata Rzepińska i Adam Urbanowicz powracają na scenę Oliwskiego Ratusza Kultury. Tym razem artyści muzycznie wprowadzą publiczność w klimat zbliżającego się... lata. Gwarantują sporą dawkę optymizmu, pozytywnych wibracji, ale też wzruszeń - a wszystko to w rytmie soulu, jazzu, bluesa i reggae.

Duet zaprezentuje autorskie i często zaskakujące interpretacje wybranych utworów znanych wykonawców, takich jak  Joe Cocker,  Alicia Keys, Michael Jackson, Gnarls Barkley czy Stevie Wonder. Artyści znani ze świetnego kontaktu z publicznością niewątpliwie zapewnią wyjątkowy wieczór ze sporą dawką humoru, pozytywnej energii, a przede wszystkim dobrej muzyki.

Beata Rzepińska (wokal) - Wokalistka, artystka malarka. Śpiewanie od dzieciństwa było jej ogromną pasją. Umiejętności
wokalne szkoliła pod okiem Moniki Malec-Piotrowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Stańko, Agnieszki Kamińskiej, Pauliny Kujawskiej. Ukończyła czteroletnią naukę w nowatorskiej szkole muzycznej Musicollective. Zaangażowana była również wokalnie w audycje muzyczne - koncerty dla dzieci Muzyczna Kraina. Współpracuje z uznanymi trójmiejskimi muzykami tworząc autorskie projekty. Brała udział w wielu koncertach i wydarzeniach artystycznych. Jej preferencje muzyczne zmierzają zdecydowanie w kierunku jazzu, soulu, bluesa i funky. Obecnie współtworzy duet z  B&A z Adamem Urbanowiczem, Rzepińska&Lipiński z Mateuszem Lipińskim, Beata Rzepińska Grzegorz Kusio z Grzegorzem Kusio oraz autorski projekt z Kazikiem Kaszubowskim. Zawodowo - jako absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją, tworząc markę OH MY CAT!. W swojej twórczości stara się poszukiwać ciągle nowych barw i przestrzeni, co przekłada się na nieustanną pracę nad własnym rozwojem artystycznym.

Adam Urbanowicz (piano) - Pianista, kompozytor i aranżer. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 1990 roku, z wyróżnieniem, zakończył edukację w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej st. Podstawowego i Licealnego im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, następnie studia na Państwowej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w katedrze fortepianu. Edukację klasyczną zakończył jako laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali i konkursów pianistycznych (solowo i z zespołem kameralnym - trio fortepianowym). Kompozytor wszechstronny - sprawnie poruszający się w wielu gatunkach i stylach muzycznych. Od klasyki, muzyki poważnej po jazz, rock, funk, R&B czy muzykę programową, bigbandową i symfoniczną. Adam Urbanowicz tworzy również muzykę na zamówienie oraz muzykę produkcyjną. Jego kompozycje znajdują się na wielu płytach i produkcjach, m. in: Paris Music , UNiPPM, StudioH Film & Media Artysta na stałe współpracuje z PPSWA i Teatrem Muzycznym im. Baduszkowej w Gdyni w charakterze pianisty, kompozytora, aranżera oraz akompaniatora.

Miejsce