Link do opisu wydarzenia: Myslovitz

Myslovitz

Data: 26 marca 2023 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Stary Maneż ul. Słowackiego 23, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 109 zł.
Organizator: Stary Maneż

Szczegóły wydarzenia

MYSLOVITZ to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach.

czlonkowie zespołu, pięciu mężczyzn pozujących koło siebie do zdjęcia

mat. organizatora

Zespół ma w swoim dorobku 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis.

Myslovitz jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie był nagradzany przez Akademię Fonograficzną Fryderykami, jest również zdobywcą Paszportów Polityki, Superjedynek, statuetek Yach Film Festival i wielu innych nagród.

W lutym 2023 odbędzie się premiera nowej płyty zespołu, a zapowiadają ją trzy single:

  • „Miłość“ (premiera 04.03)
  • „19“ (premiera 08.04)
  • „Pakman“ (premiera 17.06)

Koncerty zespołu MYSLOVITZ to prawie dwugodzinne show złożone z przebojów znanych wszystkim od trzech dekad.