Link do opisu wydarzenia: Marta Abramowicz "Irlandia wstaje z kolan"

Marta Abramowicz "Irlandia wstaje z kolan"

Data: 8 grudnia 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Biblioteka Brzeźno ul. Dworska 27, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

WiMBP zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, autorką reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Spotkanie będzie dotyczyć najnowszej książki wydanej nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej – „Irlandia wstaje z kolan”. Rozmowę poprowadzi Dorota Lińska – Złoch.

Spotkanie sfinansowane ze środków przekazanych przez Radę Dzielnicy Brzeźno”.

O książce:
„Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii?” – pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy
przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?

Marta Abramowicz zaprasza nas w podróż do Irlandii, żebyśmy mogli się sobie lepiej przyjrzeć. I wrócić z niej z przekonaniem, że Polacy także mogą wstać z kolan. Irlandia wstaje z kolan to opowieść o politycznej manipulacji, w której miłość do Boga wykorzystywana jest do kontroli poddanych. Abramowicz w piękny sposób ukazuje przejmującą drogę Irlandczyków do odzyskania wiary we własny głos (Justyna Kopińska).

Książki Marty Abramowicz doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach. Lubi kontakt z czytelnikami i czytelniczkami, można do niej napisać przez stronę: martaabramowicz.pl.

Miejsce