„Lech, Leszek. Wygrać wolność” | Święto Wolności i Solidarności

„Lech, Leszek. Wygrać wolność” | Święto Wolności i Solidarności

Data: 3 czerwca 2019 r.
Godzina: 18:30
Miejsce: Strefa Społeczna (między ECS a historyczną Salą BHP)
Wstęp: wolny
Organizator: ECS, Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska

Szczegóły wydarzenia

Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska w poniedziałek, 3 czerwca, zapraszają na spotkanie wokół książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” z udziałem gości: Lechem Wałęsą, prof. Leszkiem Balcerowiczem i Katarzyną Kolendą-Zaleską. Wstęp wolny.


Czym jest wolność dla Lecha Wałęsy i Leszka Balcerowicza? W jaki sposób ich działania i decyzje doprowadziły do przemian w Polsce? Jaką cenę zapłacili ich architekci? - to tylko niektóre z pytań, jakie padną podczas premiery książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność”, która jest zapisem rozmowy Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem. Jedni z najważniejszych aktorów polskiej transformacji odsłaniają kulisy tamtego okresu, jego trudnych wyborów, poświęcenia, pracy i ich stosunków - związkowego przywódcy, który został prezydentem, i naukowca, na którego spadła odpowiedzialność za przemiany ekonomiczne.

Gośćmi spotkania będzie troje współautorów: Lech Wałęsa - legendarny przywódca Solidarności, prof. Leszek Balcerowicz - ekonomista, minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego i Katarzyna Kolenda-Zaleska - dziennikarka, autorka filmów dokumentalnych. Rozmowę poprowadzi Agata Stremecka - prezes zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Czy wolność jest nam dana raz na zawsze? - to pytanie też padnie tego wieczoru.

Książkę wydało wydawnictwo Znak. Patronem publikacji jest telewizja TVN24.

Publikacja będzie do kupienia podczas spotkania. Cena 49,99 zł.

 

Cały program obchodów na stronie 2019gdansk.pl.
 

Miejsce