Link do opisu wydarzenia: Kino w Blokowisku

Kino w Blokowisku

Data: 26 września 2023 r.
Godzina: 19:30
Miejsce: Trawnik przed Plamą GAK ul. Pilotów 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Plama GAK

Szczegóły wydarzenia

Jak co roku we wrześniu, zapraszamy na seanse filmowe na trawniku przed Plamą GAK, na gdańskiej Zaspie. Będzie to już jedenasta edycja naszych seansów pod chmurką.

graika ludzi siedzących na trawie i oglądających film wyświetlny na telebimie

 

Wzorem lat ubiegłych będą na Was czekały koksowniki na wypadek chłodniejszych wieczorów (w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych projekcja zostanie przeniesiona do sali widowiskowej). Przygotujemy też miejsca siedzące, ale z pewnością warto zaopatrzyć się we własny koc i termos z herbatą.

Tradycyjnie zaprezentujemy wybór kina autorskiego z całego świata. Mamy nadzieję, że poddacie się ich niecodziennej atmosferze.

26 września g. 19:30 „Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska / Polska, Wielka Brytania, USA / 2022
Pierwszy anglojęzyczny film Agnieszki Smoczyńskiej opowiada, na podstawie książki Marjorie Wallace, autentyczną historię June i Jennifer Gibbons - czarnoskórych bliźniaczek, urodzonych w 1963 roku w Walii, w rodzinie karaibskich imigrantów z wyspy Barbados. Uzdolnione literacko i obdarzone artystyczną wyobraźnią siostry, kiedy tylko są same, rozmawiają z sobą bez przeszkód. Przy osobach trzecich, nawet w gronie najbliższych, nie mówią ani słowa. Tajemnicza zmowa milczenia to nie jedyny element osobliwego sprzysiężenia sióstr, które z czasem nabiera toksycznego charakteru i staje się niebezpieczne zarówno dla nich samych, jak i - skądinąd po części ksenofobicznego - otoczenia. Niezwykła wrażliwość bohaterek zderzy się z bezdusznością tych, którzy zadecydują o ich losach. Film łączy w sobie realistyczne sekwencje aktorskie z animacją lalkową, zaś powagę dramatu - z oniryczną baśniowością, a nawet z lekkością musicalu. Stąd duża rola przypada tu oprawie muzycznej.

Jak dojechać do Plamy?
Plama mieści się na osiedlu Zaspa Młyniec.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01: 127, 158, 227, 258
Zaspa SKM 02: 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min pieszo od Plamy):
Startowa 01: 2, 4, 8
Startowa 02: 2, 4, 8, 12