Kino Letnie Stogi
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kino Letnie Stogi

Od 15 lipca, w każdy piątek do końca wakacji działać będzie kino pod chmurką na plaży na Stogach. W sumie odbędzie się siedem seansów, a każdy z nich rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny. Organizatorami Kina Letniego są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.

A
A
Ekran w trakcie seansów kina letniego na plaży usytuowany jest tyłem do wody, przed nim na krzesłach siedzi publiczność
Ekran w trakcie seansów kina letniego na plaży usytuowany jest tyłem do wody
Fot. Tomasz Dresler/www.tdresler.pl

Letnie kino na Stogach

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy. A w tle charakterystyczny dla Gdańska portowy krajobraz, a dokładniej - widok na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT. Wszystko to w każdy wakacyjny piątek, począwszy od 15 lipca na gdańskich Stogach.

- Zapraszamy wszystkich miłośników kina na plażę Stogi. W tym roku mamy równie ciekawą propozycję filmową. Liczymy, że frekwencja na Kinie Letnim będzie jeszcze wyższa niż w poprzednim sezonie – mówi Anna Drozd, rzecznik prasowa Portu Gdańsk.

Czytaj także: Kino na Szekspirowskim powraca!

Jakie filmy zobaczysz na plaży Stogi?

Od godz. 21.30 będzie można wygodnie rozłożyć się na udostępnionych przez organizatorów leżakach i obejrzeć znane i lubiane filmy. Na dobry początek „Kosmiczny mecz”, film dla dzieci lat 90. i… także ich dzieci. Kolejny gwiazdor koszykówki rusza na boisko w towarzystwie animków. Czy film jest tak dobry jak ten pierwszy, z 1996 r.? Publiczność przekona się już 15 lipca.

Kolejny filmowy obraz - to „Tenet”, zdobywca Oscara za najlepsze efekty specjalne. Opowieść o globalnym terroryzmie, szalonych oligarchach i podróżach w czasie.

Czytaj także: Modernizacja blisko 5 km nabrzeży i 7 km toru wodnego - Port Gdańsk ogłasza finał inwestycji za 595 mln

Z myślą o miłośnikach kina francuskiego przygotowano seans komedii kryminalnej w reż. Louisa Leterriera pt. „Nieobliczalni”.

Organizatorzy przewidzieli też coś dla fanów komedii romantycznych. „I tak cię kocham”, to film z 2017 r., który opowiada o parze zmagającej się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi.

W repertuarze jest też komediodramat „Włoskie wakacje” z Liamem Neesonem w roli głównej. To obraz dla zakochanych w malowniczej Toskanii oraz tych, którzy lubią kino poruszające skomplikowane relacje rodzinne. Oczywiście z happy endem.

„Szef Roku” to kolejna komediowa propozycja. Z jednej strony mamy charyzmatycznego Hiszpana, właściciela rodzinnej fabryki, pragnącego zdobyć nagrodę dla najlepszego biznesmena. A z drugiej, szukającego zemsty zwolnionego pracownika i zakochaną stażystkę…

Na zakończenie plażowego kina letniego zaplanowano “Na noże” - komedię kryminalną z gwiazdorską obsadą (Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Don Johnson): morderstwo, śledztwo, a w kręgu podejrzeń najbliżsi krewni.

Jak co roku na plaży, na kinomaniaków będą czekać wygodne leżaki i miękkie koce do okrycia w razie chłodnego wieczoru. W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień.

Czytaj także: Budowa nowego nabrzeża T3 coraz bliżej. DCT Gdańsk podpisał umowę z wykonawcami

Program kina letniego na Stogach

  • 15.07 – Kosmiczny mecz – reż. Malcolm D. Lee
  • 22.07 – Tenet – reż. Christopher Nolan
  • 29.07 – Nieobliczalni – reż. Louis Leterrier
  • 05.08 – I tak cię kocham – reż. Michael Showalter
  • 12.08 – Włoskie wakacje – reż. James D'Arcy
  • 19.08 – Szef Roku – reż. Fernando León de Aranoa
  • 26.08 – Na noże – reż. Rian Johnson

Lokalizacja: wejście główne na plażę na Stogach (nr 26)

Organizatorami wydarzenia są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.