Kernow dla Pomorza

Kernow dla Pomorza

Data: 17 - 27 sierpnia 2022 r.
Miejsce: Plenum Doki 1/B90 wejście od ul. Elektyków
Organizator: Terytoria Stowarzyszenie

Szczegóły wydarzenia

plakat promujący wystawęArtystki biorące udział w wystawie:

Magdalena Nowak - Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Grafiki). Jej pola działania to: rysunek, fotografia camera obscura, cyjanotypia, ilustracja, collage i projektowanie graficzne. Jest laureatką licznych polskich i międzynarodowych konkursów i wyróżnień. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Po lsce i za granicą, wystawiając również indywidualnie /Polska, Francja, Anglia, Litwa, Niemcy, Macedonia, Chiny, Australia, Katalonia, Ukraina, Portugalia, Peru/. Jej prace znajdują się w muzeach w Chinach, Hiszpanii, Tajwanie i Macedonii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji i Anglii. Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska /2014 i 2019/. Należy do GTPS, jest rezydentką WL4 - Przestrzeń Sztuki w Gdańsku.

Aśka Borof - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Grafiki). Jest laureatką konkursów "Pomorska Grafika Roku'' i "Sacrum w sztuce”. Otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska. Uprawia rysunek, malarstwo collage, haft,animację, techniki mieszane. Wystawiała swoje prace w Polsce indywidualnie: Gdańsk, Poznań ,Wrocław , Krosno, i zbiorowo: Kornwalia, Francja, Japonia. Zajmuje się także działalnością muzyczną i happeningową. Obecnie jest liderką Zespołu Śpiewu Tradycyjnego Odłam Źdźbło.

Urszula Dulewicz - W 2006 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała także w Akademie der BildendeKünste Stuttgart (w ramach programu Sokrates-Erazmus) oraz w HochschulefürGestaltungund Kunst Basel w Szwajcarii (wymiana studencka). W 2008 r. ukończyła Wyższe Studium Organizacji Produkcji Mediów Cyfrowych w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. W 2019 r. uzyskała tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest finalistką II Triennale Sztuki Pomorskiej (Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2016 r.), Gdańskiego Biennale Sztuki (Gdańska Galeria Miejska, 2012 r.), VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego (Muzeum Kresów w Lubaczowie, 2012r.) oraz licznych międzynarodowych konkursów. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w ponad 50 wystawach zbiorowych oraz doświadczenia kuratorskie. Jej ulubione media to obiekty przestrzenne, ready made oraz frotaż, collage, batik. W swoich pracach wykorzystywała także kodyjęzykowe (m.in. alfabet Braille’a).