Link do opisu wydarzenia: Infoshare 2024

Infoshare 2024

Data: 22 - 23 maja 2024 r.
Miejsce: AMBEREXPO ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Wstęp: Bilety 99 - 999 zł
Organizator: Fundacja Infoshare

Szczegóły wydarzenia

Osiem scen tematycznych, ok. 150 prelegentów z całego świata oraz setki startupów - tak w liczbach przedstawia się 18. konferencja Infoshare, która rozpocznie się w środę, 22 maja, w Gdańsku. To od lat największa impreza dla branży nowych technologii w Europie środkowo-wschodniej. Uczestnicy Infoshare skupią się m.in. na najnowszych, globalnych trendach technologicznych i sztucznej inteligencji. Po raz 11. odbędzie międzynarodowy konkurs dla firm technologicznych Startup Contest, w którym pula nagród 30 tys. euro jest ufundowana przez prezydenta Miasta Gdańska.
Zdjęcie przedstawia targi technologiczne, na których swoje stoiska mają różne firmy. Na pierwszym planie po lewej stronie widoczne jest stoisko firmy Innovecs, które wyróżnia się jasnym, pomarańczowym tłem z napisem WE ARE A GLOBAL DIGITAL TRANSFORMATION TECH COMPANY. Przy stoisku stoją dwie osoby, które rozmawiają z przedstawicielami firmy. Na ladzie stoiska znajdują się różne gadżety i materiały promocyjne. Po prawej stronie zdjęcia znajduje się stoisko firmy Intel, które jest oznaczone dużym, niebieskim banerem z logo firmy. Przy tym stoisku stoi kilka osób, a jedna z nich, kobieta w okularach, rozmawia z odwiedzającymi. Na stoliku widoczne są gadżety promocyjne, takie jak butelki na wodę i notatniki. W tle widoczni są inni uczestnicy targów, przechodzący między stoiskami. Cała scena odbywa się w dużej, nowoczesnej hali targowej, co można wywnioskować z szerokiego, otwartego przestrzeni i wysokich sufitów. Atmosfera na zdjęciu jest dynamiczna, z wieloma ludźmi angażującymi się w rozmowy i przeglądającymi ofertę wystawców.
Jak co roku Infoshare jest okazją do nawiązania wielu kontaktów biznesowych i networkingu
fot. Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Co będzie tematem Infoshare 2024?

Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłych latach, zostanie zorganizowane w halach Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11.
Podczas Infoshare eksperci omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, skutecznej sprzedaży i trendach w marketingu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości światowego rynku technologicznego. 

Kto jest na liście mówców podczas Infoshare 2024? 

Do Gdańska przyjedzie m.in. Henrik Von Scheel, znany jako twórca 4. Rewolucji Przemysłowej oraz futurolog, którego strategie kształtują wyniki najszybciej rosnących firm z listy Fortune 500. Niemiecki naukowiec otrzymał Nagrodę Wiedzy, uważaną za nagrodę Nobla w dziedzinie osiągnięć intelektualnych, przyznanej przez szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, władcę Dubaju. 

Czytaj także: Firma z Warszawy najlepszym startupem na Infoshare. Wytwarza przeciwciała dzięki Sztucznej Inteligencji

Podczas Infoshare wystąpi Jeff Gothelf, uznany ekspert w dziedzinie projektowania produktów. Jest autorem książki „Lean UX”, stanowiącej przewodnik dla liderów biznesu i technologii w adaptacji do szybko zmieniającego się krajobrazu cyfrowego.
 
O wyzwaniach wyzwaniach AI opowiedzą natomiast Steve Nouri - jeden z 10 światowych autorytetów w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz David Barnes - członek Oksfordu w Instytucie Etyki w dziedzinie, jeden z „15 najlepszych etyków AI” według magazynu Forbes. 
Zdjęcie przedstawia dużą halę targową z widokiem z góry na przestrzeń wypełnioną stoiskami, miejscami do wypoczynku i licznymi uczestnikami. Na pierwszym planie widoczne są nowoczesne, kolorowe meble, w tym sofy, fotele i stoliki, które tworzą wygodne strefy do siedzenia i rozmów. Ludzie siedzą na tych meblach, rozmawiają i przeglądają materiały. W tle po lewej stronie znajduje się stoisko z żółtymi i czarnymi balonami oraz materiałami promocyjnymi. Pracownicy w żółtych koszulkach rozmawiają z odwiedzającymi. W centralnej części zdjęcia znajduje się więcej stoisk oraz grupy ludzi angażujących się w rozmowy i interakcje. Na prawo od centralnej części widać przestrzeń z większą ilością stoisk i odwiedzających. Nad całą przestrzenią zawieszone są duże, kolorowe banery informacyjne wskazujące na różne strefy, takie jak Inspire Stage, Arena Stage, Lunch Area, Startup Expo i Media Area. Atmosfera na zdjęciu jest tętniąca życiem i dynamiczna, z licznymi ludźmi poruszającymi się po hali, nawiązującymi kontakty i uczestniczącymi w różnych aktywnościach. W tle widać dalszą część hali, gdzie odbywają się kolejne wydarzenia i prezentacje.
Na uczestników tegorocznego Infoshare czeka 8 scen tematycznych m.in. Inspire, Growth, Marketing oraz Leaders
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl
 
Wśród mówców będzie także David Wood, utytułowany autor i współautor wielu książek o przyszłości np. “RAFT 2035”, “The Singularity Principles”, “Smartphones and Beyond” oraz “Transcending Politics”. Był też jednym z pionierów branży smartfonów oraz współtwórcą w 1998 r. systemu operacyjnego Symbian.
 
Wśród polskich prelegentów nie zabraknie Natalii Hatalskiej, ekspertki w dziedzinie strategii biznesowych. Jest autorką bloga hatalska.com i bestsellerowej książki „Cząstki przyciągania”. W 2016 r. założyła instytut badań nad przyszłością – infuture.institute, który definiuje najważniejsze trendy i wskazuje ich konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek.

Czytaj także: Jak Unia Europejska zmieniła Gdańsk przez 20 lat? Przypominamy 20 topowych inwestycji

Na konferencji pojawi się także Zuzanna Skalska, doradzająca firmom, instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym na całym świecie. Urodziła się w Warszawie, a od 1992 r. mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Zajęła 6. miejsce w rankingu 50. najbardziej wpływowych kobiet na miasto i region Eindhoven. Znalazła się też w grupie Expat Top 10 - gronie osób, które przyczyniły się do rozwoju tego holenderskiego miasta w zakresie technologii, wiedzy, ekonomii oraz designu.
 
Gościem Infoshare będzie także dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska z Uniwersytetu Warszawskiego, zajmująca się na co dzień tematyką sztucznej inteligencji i etyki technologii.
Zdjęcie przedstawia wejście do budynku Międzynarodowych Targów Gdańskich SA. Na pierwszym planie widać dużą grupę ludzi stojących w kolejce przed wejściem. Są to uczestnicy targów, którzy czekają na wejście do środka. Niektórzy z nich rozmawiają ze sobą, inni patrzą na swoje telefony lub po prostu czekają. Kolejka jest długa i rozciąga się wzdłuż budynku. Budynek targowy jest nowoczesny, z dużymi przeszklonymi powierzchniami i wieloma piętrami. Na fasadzie znajdują się kolorowe elementy dekoracyjne, które dodają mu charakteru. Nad wejściem widoczny jest napis MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE SA. Pogoda wydaje się być ładna, niebo jest częściowo zachmurzone, a ludzie stojący w kolejce są ubrani w lekkie ubrania, co sugeruje, że jest ciepło. W tle po lewej stronie widoczne są rowery zaparkowane przed budynkiem oraz zieleń, co może sugerować, że budynek znajduje się w pobliżu parku lub zielonej przestrzeni. Atmosfera jest spokojna, ale widać, że targi przyciągnęły dużą liczbę uczestników.
Takie kolejki do wejścia na konferencję Infoshare były w 2023 r.
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl
 
Na konferencji w Gdańsku nie zabraknie czołowych nazwisk ze świata marketingu oraz technologii. Wśród prelegentów zobaczymy Pawła Tkaczyka, Łukasza Kosuniaka, Artura Jabłońskiego, a także ekspertów z Github, Spotify, Netflix, Google, Microsoft czy Nvidia, którzy opowiedzą o trendach w branży i podzielą się case studies z wdrożeń technologicznych w swoich firmach.

Czytaj także: Nastoletnie dziewczyny inżynierkami? Tak, wystarczy dać im szansę

Infoshare to także miejsce spotkań dla międzynarodowych korporacji i banków, które stale szukają dostępu do najnowszych technologicznych rozwiązań, dostarczanych przez startupy. W 2023 r. odbyło się blisko dwa tysiące takich spotkań. Obecni byli przedstawiciele blisko 100 instytucji i firm, takich jak Mercedes, Bosch, Nordea, Microsoft, Airbus, Revolut, PKO BP i wiele innych.

Konkurs dla kreatywnych oraz innowacyjnych startupów

Na głównej scenie konferencji odbędzie się także finał 11. edycji konkursu Startup Contest, dedykowanego młodym startupom.
 
Tegoroczna edycja, wzorem ubiegłego roku, skierowana jest do firm realizujących jeden z 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jury będzie oceniać pomysły startupów przede wszystkim ze względu na ich innowacyjność, ale również przez pryzmat ich pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko.
Nagroda pieniężna - 30 tysięcy euro w gotówce - jest ufundowana przez prezydenta Miasta Gdańska. Zdobywca I miejsca otrzyma 20 tys. euro, II miejsca - 7 tys. euro, III miejsca -  3 tys. euro. 
 
Ponadto, najlepszy polski startup wygra Dziką Kartę, czyli dostęp do programu mentorskiego InCredibles Sebastiana Kulczyka.
Zdjęcie przedstawia stoisko firmy Capgemini na targach, przy którym odbywa się aktywna interakcja między pracownikami a odwiedzającymi. Na pierwszym planie, po lewej stronie, znajduje się mężczyzna z brodą, noszący okulary i słuchawkę, trzymający kubek z napojem i rozmawiający z przedstawicielką firmy. Ma na sobie czarną koszulkę i plecak, a na szyi wisi identyfikator. Po prawej stronie widoczni są pracownicy firmy Capgemini, ubrani w granatowe koszulki z logo firmy i identyfikatorami na szyjach. Na stole przed nimi znajduje się wiele gadżetów promocyjnych, takich jak długopisy, smycze, breloczki, butelki na wodę i inne materiały reklamowe. W tle widać więcej pracowników firmy, balony w kolorach niebieskim i białym, oraz duże logo Capgemini na ścianie stoiska. Atmosfera na zdjęciu jest żywa i profesjonalna, z uczestnikami targów aktywnie angażującymi się w rozmowy i przeglądającymi oferowane przez firmę materiały. W tle można dostrzec innych odwiedzających oraz inne stoiska, co świadczy o dużej liczbie uczestników i różnorodności ofert na targach.
Co roku Infoshare odwiedzają tysiące osób zainteresowanych nowymi technologiami
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl
 
Do tegorocznej edycji Startup Contest zgłosiło się blisko 300 startupów z całego świata rozwijających projekty Tech4Good. Większość z nich dostarcza rozwiązania w obszarze zdrowia i wellbeingu, branży żywieniowej, odnawialnych źródeł energii i edukacji.

Czytaj także: Infoshare: największa w Europie środkowo-wschodniej impreza nowych technologii startuje dzisiaj

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało do półfinału 20, z czego aż 8 to projekty z Polski. Pozostałe pochodzą m.in. z Austrii, Czech, Danii, Wielkiej Brytanii i USA. 
 
W ubiegłym roku Startup Contest wygrała polska firma Genotic. Zespół z Warszawy za pomocą sztucznej inteligencji projektuje, testuje i produkuje przeciwciała. Drugie miejsce zajął startup z Wielkiej Brytanii upLYFT, a trzecie estoński Beholder.

Jak wziąć udział w Infoshare?

Wejściówki na konferencję są dostępne na stronie internetowej organizatora Infoshare. Ceny wynoszą od 99 do 999 zł.

Czytaj także: 780 mln złotych dla metropolii. Jakie inwestycje powstaną z unijnych funduszy?

Wstęp na Infoshare 2024 dla studentów jest bezpłatny - darmowe wejście obejmuje dwie sceny Inspire i Growth, a także dostęp do Partner Expo i Startup Village. Wydarzenie zakończy się w czwartek, 23 maja.
 
W ubiegłorocznej edycji Infoshare uczestniczyło ok. 7 tysięcy osób. 

 

Miejsce