Link do opisu wydarzenia: Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Data: 25 - 26 marca 2023 r.
Miejsce: Teatr Wybrzeże ul. Teatralna 4 oraz Scena Kameralna w Sopocie ul. Bohaterów Monte Cassino 30
Wstęp: Bilety 15 - 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl
Organizator: Teatr Wybrzeże

Szczegóły wydarzenia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Wybrzeże zaprasza na Drzwi Otwarte. 25 i 26 marca organizatorzy odkryją na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworaz podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Sceny Kameralnej w Sopocie po polsku i po ukraiński, zwiedzanie Sceny Malarnia i Starej Apteki w Gdańsku, a także warsztaty z naszymi aktorami i aktorkami.

plakat promujący Drzwi Otwarte Teatru wybrzeże 25 - 26 marca 2023 rokuSOBOTA, 25 MARCA
SCENA KAMERALNA, SOPOT

12:00-14:00 SZTUKA PERSWAZJI
Na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych, by dobrze wypaść? Jak mówić, by nas słuchano, a przede wszystkim - by przekonać odbiorców do własnej argumentacji? Dowiecie się w trakcie warsztatu, który poprowadzi aktor Robert Ninkiewicz.. Warsztat dla osób 17+.

19:00-21:30 WSPÓLNA PODRÓŻ: OD PRÓBY STOLIKOWEJ DO PREMIERY
Podczas warsztatów przejdziemy przez wszystkie etapy pracy nad tekstem od próby stolikowej do premiery. Uczestnicy zobaczą, na czym polega proces tworzenia spektaklu i poznają funkcje realizatorów projektu. Finałem warsztatu będzie pamiątkowe nagranie wspólnie stworzonego micro spektaklu. Warsztat poprowadzi aktorka Małgorzata Oracz. .

SOBOTA, 25 MARCA
STARA APTEKA, GDAŃSK

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA
Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna charakteryzatornia? Zapraszamy do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże. W programie m. in. Scena Malarnia, Scena Stara Apteka, magazyn kostiumów i pracownia krawiecka. Przewodnikami wycieczek będą aktorzy, aktorki i przedstawiciele działu technicznego. . Początek zwiedzania o godzinie 15.00, 16:00, 17:00. Czas trwania: 2 godziny.

NIEDZIELA, 26 MARCA
SCENA KAMERALNA, SOPOT

11:00-12.30 ZWIEDZANIE TEATRU W JĘZYKU UKRAIŃSKIM
Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa charakteryzatornia? Zapraszamy do obejrzenia kulis Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Pokażemy m.in. scenę, kieszeń, garderoby i rekwizytornię. Wycieczkę poprowadzi Katarzyna Brodowska w towarzystwie zespołu technicznego teatru. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl.

ЕКСКУРСІЯ ТЕАТРОМ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
Яке місце в театрі найважливіше? Хто такий інспіціент? Що приховує гримерка? Запрошуємо на екскурсію закуліссям Камерної Сцени Театру Вибжеже в Сопоті. 26 березня  об 11:00 відбудеться екскурсія українською мовою. Ми покажемо сцену, її кишеню, гримерні кімнати і реквізиторну. Вхід безкоштовний, обов'язковий запис: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl Екскурсію проведе Катерина Бродовська разом з технічною командою театру

ZWIEDZANIE TEATRU

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa charakteryzatornia? Zapraszamy do
obejrzenia kulis Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Pokażemy m.in. scenę, kieszeń, garderoby i rekwizytornię. Przewodnikami wycieczek będą aktorzy, aktorki i przedstawiciele działu technicznego. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby.  Początek zwiedzania o godzinie 12.00, 13:00, 14:00. Czas trwania: 90 minut.

NIEDZIELA, 26 MARCA
SCENA MALARNIA, GDAŃSK

12:00-14:00 POWCIELAJMY SIĘ!
Jeśli nigdy nie byłeś starą skarpetą lub zgniłą gruszką, to masz niepowtarzalną szansę spróbować porzucić swoje codzienne wcielenie. W ramach różnorodnych zadań i improwizowanych scen spróbujemy poczuć, jak to jest być kimś zupełnie innym. Rzecz jasna na wesoło. Warsztat poprowadzi aktorka Marzena Nieczuja Urbańska. Koszt udziału wynosi 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl.

SCENA STARA APTEKA, GDAŃSK
18:00-20:00 W TEATRZE ŻYCIA CODZIENNEGO

Nie tylko aktorzy odgrywają role, a scena nie musi być na deskach teatru. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztacie teatralnym inspirowanym rolami społecznymi. Warsztat poprowadzi aktor Maciej Konopiński.

PROMOCJA
Uczestnicy każdego wydarzenia otrzymają kupony zniżkowe upoważniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł/szt na spektakle z repertuaru teatru. Promocja nie dotyczy spektakli specjalnych, gościnnych, nie łączy się też z innymi promocjami (np. teatralny czwartek).

Autorką plakatu jest Wiktoria Markiewicz, uczennica Technikum nr 2 w Kartuzach. Plakat powstał w ramach praktyk realizowanych w Teatrze Wybrzeże.