Link do opisu wydarzenia: Cuarteto Re!Tango

Cuarteto Re!Tango

Data: 5 lutego 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety 45 zł.
Organizator: Fundacja Wspólnota Gdańska

Szczegóły wydarzenia

baner promujący Cuarteto Re!Tango Milonga

 

"Tango to smutek, który się tańczy"... Enrique Santos Discépolo.
Ta muzyka, pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.

Milonga Baltica - tak nazywała się założona w 2003 r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019 r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest niniejszy krążek (Milonga). Zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoja wagę, a efekt wywołuje dreszcze! Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienna wirtuozeria, ale także wyczuwalnym
zaangażowaniem i szczerością wyrazu. Oni oddychają w rytmie tanga! Dorota Lulka.