Zakładamy ogród hydrobotaniczny praktyczne warsztaty

Godzina: 11.00
Miejsce: Stacja Orunia GAK Gdańsk, Dworcowa 9

Szczegóły wydarzenia

Jak stworzyć mały wodny ekosystem w środku miasta? Podczas praktycznych warsztatów założymy ogród hydrobotaniczny, czyli niewielką przestrzeń wodną z roślinami, która może stanąć na podwórku, balkonie albo w przydomowym ogródku.

Kiedy: 20 czerwca 2026, godz. 11:00
Gdzie: ogródek Stacji Orunia GAK, ul. Dworcowa 9, Gdańk
Dla kogo: młodzież i osoby dorosłe
Wstęp: wolny

Podczas warsztatów wspólnie założymy ogród hydrobotaniczny w donicy. To niewielka przestrzeń wodna z różnymi gatunkami roślin, która pomaga zwiększać bioróżnorodność, zatrzymuje wodę i tworzy przyjazne miejsce dla ptaków, owadów oraz innych małych zwierząt.
Taki ogród może też poprawiać lokalny mikroklimat i stać się żywym, zielonym fragmentem codziennego otoczenia.

Przygotujemy podłoże z keramzytem i ziemią, a następnie posadzimy rośliny wodne oraz bagienne. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jak działa taki mały ekosystem i jak można stworzyć podobną przestrzeń u siebie.

Warsztat poprowadzi Michalina Jasińska - członkini Fundacji PLONY, projektantka, edukatorka ekologiczna i aktywistka miejska. Jest absolwentką filozofii, wzornictwa oraz architektury przestrzeni kulturowych. Współtworzy HUBĘ - społeczne centrum cyrkularności na 100czni w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem zmiany społecznej, łączeniem dizajnu z edukacją oraz praktykami wspólnotowymi.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora 

Miejsce