Link do opisu wydarzenia: Wystawa fotograficzna Andrzeja Wróblewskiego "AKT"

Wystawa fotograficzna Andrzeja Wróblewskiego "AKT"

Data: 7 września - 6 października 2017 r.
Godzina: 18.00-20.00
Miejsce: Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8-10, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Galeria Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego zaprasza wystawę fotograficzną Andrzeja Wróblewskiego "AKT".

Wernisaż: 7 września 2017r o godzinie 18:00
Godziny otwarcia galerii: czwartki 18:00-20:00

Fotografia jest kompromisem między tym, kim jestem, a co chcę pokazać. Staram się wykorzystać obiektyw aparatu do postrzegania świata i zatrzymania w ułamku sekundy tego, co jest dla mnie ciągłą ciekawością nieustającego przemijania.

Tworzony od siedmiu lat projekt „Akt” jest odnajdywaniem piękna duszy kobiety i próbą zapisania tych poszukiwań w uproszczonym obrazie monochromatycznym najczęściej przy pomocy naturalnego światła zastanego.
Andrzej Wróblewski

ANDRZEJ KAZIMIERZ WRÓBLEWSKI artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej.

Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe exemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od 1990 roku prowadzi rodzinną firmę wykorzystując również doświadczenie fotograficzne przy tworzeniu materiałów dla celów marketingu, reklamy, katalogów produktowych, wystaw oraz prezentacji w prasie i periodykach, jak również dokumentowania wydarzeń i historii firmy.

Od kilku lat tworzy w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Szczególne miejsce zajmuje guma chromianowa, technika pozwalająca na świadomą kreację obrazu angażując umysł i manualną pracę rąk do osiągnięcia zamierzonego dzieła - zawsze w tej technice będącego unikatem. Radość tworzenia w tej technice często jest przypomnieniem z okresu tworzenia rzeźb w bursztynie i zakuwania formy w srebro modelowane palnikiem gazowym. Również technika platyny jest niezwykle zajmująca i ceniona, ponieważ dwa najszlachetniejsze metale: platyna i pallad, w wyniku reakcji fotochemicznych zostają osadzone na szlachetnym podłożu bawełnianym tworząc obraz o niezwykłej rozpiętości tonalnej i nieskończonej trwałości. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną.

W najbliższej przyszłości planuje zwieńczyć prowadzone projekty w technikach szlachetnych indywidualną wystawą autorską.

Miejsce