Link do opisu wydarzenia: Wieczór fotografii  – spotkanie z pasją, obrazem i filmem

Wieczór fotografii – spotkanie z pasją, obrazem i filmem

Data: 19 sierpnia 2025 roku
Godzina: 18:00
Miejsce: Gdańska Galeria Fotografii i NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki
Wstęp: wstęp wolny
Organizator: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Muzeum Narodowe zaprasza z okazji Międzynarodowego Dnia Fotografii do Gdańskiej Galerii Fotografii oraz NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki, które staną się przestrzenią twórczego dialogu między przeszłością a przyszłością fotografii. Wspólnie z młodymi artystkami i artystami z Kierunku Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku przyjrzymy się temu, czym dziś jest fotografia – jako medium wyrazu, narzędzie opowieści i forma zaangażowania społecznego. Studenci i studentki zaprezentują swoje prace oraz opowiedzą o inspiracjach, które prowadzą ich artystyczną drogą. To okazja, by odkryć, co porusza nowe pokolenie twórców i jakie tematy podejmują w swojej pracy – od intymnych historii, badania tożsamości aż po społeczne manifesty.

W prezentacjach udział wezmą: Alex Brzósko, Miłosz Cieślukowski, Klaudia Furtyk, Julia Golan, Zuzanna Grzybowska, Klaudia Khan, Natalia Kolbiarz, Weronika Kurr, Maciej Maszczyk, Martyna Podlewska, Aleksandra Tchórznicka, Wiktoria Ram, Natalia Wach i Tomasz Wyłomański. Ich różnorodne spojrzenia i wrażliwość artystyczna tworzą obiecującą mozaikę współczesnej twórczości.

W drugiej części spotkania zostanie wyświetlony poruszający film dokumentalny „Ernest Cole – odnaleziona legenda” w reżyserii haitańskiego reżysera i scenarzysty Raoula Pecka – nagrodzony podczas 77. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Miejsce