Link do opisu wydarzenia: Wernisaż: Kreatywne Przestrzenie

Kreatywne Przestrzenie - wystawa Pracowni Artystycznych Stacji Orunia GAK | Galeria Peron

Data: 26 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

GAK Stacja Orunia zaprasza na wystawę podsumowującą rok twórczej pracy uczestników Pracowni Artystycznych dla Dorosłych w Stacji Orunia GAK. W przestrzeni Galerii Peron prezentujemy różnorodne dzieła powstałe w ramach zajęć stałych z Ceramiki oraz Malarstwa i Rysunku.

Każde z wystawionych prac jest świadectwem indywidualnej drogi artystycznej, jaką przeszli uczestnicy podczas minionego roku. Będziemy mogli zobaczyć formy ceramiczne z elementami użytkowości oraz rzeźby, wykonane w technice gliny z użyciem różnorodnego szkliwa oraz wypalanej na miejscu w atmosferze tlenowej. Uczestnicy Pracowni Grażyny Kunickiej i Iwony Jurkiewicz eksperymentowali z formą i fakturą, używając różnych rodzajów gliny oraz technik barwienia, a unikalne obiekty zostały wypalone również w plenerze. Ich prace odzwierciedlają zarówno klasyczne techniki ceramiki, jak i nowoczesne podejścia do tego tradycyjnego rzemiosła.

Pracownia Malarstwa i Rysunku to przestrzeń, w której uczestnicy rozwijali swoje umiejętności w zakresie kompozycji, koloru oraz technik rysunkowych i malarskich. Na wystawie zobaczymy zarówno studia martwych natur, postaci, jak i pejzaże.

Celem wystawy jest nie tylko pokazanie efektów całorocznej pracy, ale również pasji i zaangażowania, które towarzyszyły adeptom sztuki w procesie twórczym. Każda praca jest owocem intensywnych poszukiwań, prób i niejednokrotnie przełamywania własnych ograniczeń.

Uczestnicy wystawy:
Pracownia Malarstwa i Rysunku
Prowadząca: Grażyna Kunicka
Krystyna Białek / Elżbieta Chorzelska / Maria Cupa / Ewa Czerepko / Beata Dąbrowska / Konrad Demkowicz / Mateusz Duszyński / Maria Gorzko-Wilkowska / Marcel Kwiatkowski / Barbara Łebek / Aleksandra Niemczyk / Wioletta Szeląg

Pracownia Ceramiki Artystycznej:
Prowadzące: Grażyna Kunicka & Iwona Jurkiewicz
Alicja Bielska / Izabela Dargacz / Karolina Laboch-Słomka / Hanna Ryszkowska / Paulina Tomaszewska

Ceramika:
Prowadząca: Grażyna Kunicka
Elżbieta Chorzelska / Paweł Cuper / Agnieszka Gulczyńska / Lilianna Kowalewska / Agnieszka Kowalewska / Żaneta Kowalska / Marietta Kozłowska / Natalia Osowska / Agnieszka Pietraszko / Barbara Raciniewska / Marika Stolarz / Anna Walaszek

Miejsce