Link do opisu wydarzenia: Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata

Waldemar Malicki - Wirtuoz i Małgorzata

Data: 23 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
Organizator: Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego

Szczegóły wydarzenia

Wyjątkowy show mistrza fortepianu i dowcipu Waldemara Malickiego w towarzystwie "prześlicznej wiolonczelistki" Małgorzaty Malickiej w ramach XIII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2024. Wirtuoz i Małgorzata zaprezentuje z okazji Dnia Ojca najpiękniejsze tematy muzyczne w iście wirtuozowskim brzmieniu.

Wirtuozeria - czyli połączenie techniki, wyobraźni, desperacji i gotowości na ryzyko. Artyści zabiorą Publiczność w podróż przez porywające fantazje na temat wielkich przebojów muzyki nie zawsze klasycznej ... „Forrest Gump”, „Nessun dorma”, „Belle”, „W grocie króla gór”, a nawet „I will survive” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem”... Wszystko w oszałamiających aranżacjach na fortepian i wiolonczelę. A jedna z piosenek Skaldów nawet szczególnie na wiolonczelę...

I jeszcze ciekawostka - słynny utwór Carmina Burana Carla Orffa wymaga obecności 200 wykonawców. Podczas tego koncertu przekonamy się, że jeden fortepian może ich zastąpić. Potęga fortepianu i romantyczność wiolonczeli, a może na odwrót? Żeby się przekonać, trzeba to usłyszeć!

Więcej o festiwalu

Organizator: Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego
Współorganizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Mecenas Kultury: Hotel Number One by Grano
Partner Honorowy: Bibus Menos

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Dofinansowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Miejsce