Link do opisu wydarzenia: Tydzień francuskiego kina w Żaku

Tydzień francuskiego kina w Żaku

Data: 7 - 13 czerwca 2024 r.
Miejsce: Klub Żak al. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk
Wstęp: Bilety od 10 do 20 zł
Organizator: Klub Żak,Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Unifrance

Szczegóły wydarzenia

Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Unifrance zapraszają do Kina Żak na 15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w terminie 7 - 13 czerwca 2024 r. W programie, jak co roku, nie zabraknie filmów docenionych przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów.

Jedną z najciekawszych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, Królestwo zwierząt Thomasa Cailleya, którego bohaterowie (w jednej z głównych ról Romain Duris!) muszą zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta. Film zgromadził we Francji ponad milion widzów i otrzymał aż pięć Cezarów, w tym za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne.

Po raz pierwszy widzowie Przeglądu obejrzą dwa filmy animowane. Mars Express. Świat, który nadejdzie w reżyserii Jérémiego Perrina to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uwikłanej w niebezpieczną aferę. Natomiast Wielka przygoda Niny (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli) zabierze najmłodszych widzów w pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie pewnego rezolutnego jeża.

Wielbicielom Fanny Ardant polecamy komedię Do usług szanownej pani, w której pojawia się u boku (mówiącego po francusku!) Johna Malkovitcha. Z kolei Virginie Efirze w głośnym filmie Valérie Donzelli Tylko my dwoje (Cezar za najlepszy scenariusz adaptowany) towarzyszy diaboliczny Melvil Poupaud.

Program Przeglądu Nowego Kina Francuskiego

Bilety: 20 zł – normalny / 18 zł – na Kartę Do Kultury* / 16 zł – ulgowy* dla studentów, uczniów, seniorów / 10 zł – na Kartę Dużej Rodziny*
TANIE KINO: 12 zł - Poniedziałki dla wszystkich, Seniorskie środy, Studenckie piątki
Kino dzieci, seanse przyjazne sensorycznie, Dyskusyjny Klub Bajkowy – 16 zł

Miejsce