Link do opisu wydarzenia: Tomek Ziętek

Tomek Ziętek

Data: 24 lutego 2024 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Szczegóły wydarzenia

Jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia odkrywa swoje nowe oblicze jako dojrzały songwriter!

Tomasz Ziętek znany jest przede wszystkim z ról w takich głośnych filmach, jak m.in. „Boże ciało”, „Żeby nie było śladów” i „Hiacynt”. Jednocześnie z trójmiejskim zespołem The Fruitcakes wydał trzy płyty w międzynarodowej wytwórni PIAS, współtworzył wraz z Krzysztofem Zalewskim, Emade, Smolikiem i Kevem Foxem supergrupę wykonującą covery The Beatles, a teraz debiutuje ze swoim solowym materiałem.

Album „Some Old Songs” zawiera jedenaście chwytliwych piosenek, które Tomek napisał i skomponował na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Słychać w nich nie tylko fascynację jego ulubionym zespołem The Beatles, ale również takimi twórcami jak Beck, Mac DeMarco, Fleet Foxes czy Wilco. Artysta brzmi jak rasowy, amerykański songwriter, łączący z niespotykaną u nas swobodą indie-pop z folkową tradycją. Jak sam tłumaczy, jego utwory mają przywoływać letnie wspomnienia ciepłych dni i deszczowych wieczorów.

Dzięki pierwszym singlom „Your Kiss”, „C’mon” i „Some Old Gum“ Tomek Ziętek już dołączył do grona najciekawszych odkryć wytwórni Kayax. Koncert w Gdańsku będzie jednym z pierwszych przystanków na trasie promocyjnej jego debiutanckiego albumu.

Bilety

Miejsce