Link do opisu wydarzenia: The Body Frame. Noc Muzeów w Klubie ŻAK!

The Body Frame. Noc Muzeów w Klubie ŻAK!

Data: 18 maja 2024 r.
Godzina: 18:30
Miejsce: Klub Żak al. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk
Wstęp: WSTĘP WOLNY - ilość miejsc ograniczona, nie ma prowadzonej rezerwacji miejsc
Organizator: Klub Żak

Szczegóły wydarzenia

W tym roku ramach Nocy Muzeów zabieramy was do świata tańca muzyki. 18 maja w Klubie Żak będziecie mogli zobaczyć „The Body Frame” – spektakl będący połączeniem eksperymentalnej muzyki na żywo z teatrem tańca i pokazem wizualizacji. A po spektaklu zapraszamy na nocną potańcówkę kawiarni i w ogrodzie.

Spektakl prowadzi widzów przez fazy życia „nowoczesnego” człowieka, próbującego uwolnić się z pędu codzienności i norm współczesnego społeczeństwa. To podróż od wrażliwości dziecka, aż do dorosłości, kiedy dziecięca ciekawość zostaje zastąpiona „dojrzałą” koncentracją. Twórcy spektaklu - Giacomo Mattogno I Silvia Martella poprzez muzykę, ruch i światło zabiorą widzów w podróż poszukiwania spokoju i harmonii, które aktualnie tak trudno jest odnaleźć.

Giacomo Mattogno, berliński muzyk, włoskiego pochodzenia, porusza się w dźwiękach techno i muzyki elektronicznej. W swoich utworach łączy muzykę organiczną i elektroniczną, budując atmosferę szumów i dźwięków potrafiących przywołać elementy nieliniowe, oddając tym samym różne nastroje słuchacza. Giacomo wystąpi w duecie z tancerką teatru tańca Silvią Martella.

Eksperymentując poza granicami sztuk performatywnych, duet artystów, poszukuje zrozumiałego klucza zdolnego stworzyć symbiozę pomiędzy publicznością, artystami i sztuką. Publiczność będzie mogła oglądać „ The Body Frame” siedząc, stojąc lub leżąc. Do dyspozycji, w Sali Suwnicowej Klubu Żak, będą kanapy, fotele i siedziska saco.

Po spektaklach zapraszamy na parkiet do klubowej kawiarni i żakowego ogrodu! Rozgośćcie się na naszych wygodnych kanapach lub zanurzcie w miejskiej zieleni. A gdy poczujecie rytm majowego wieczoru wskoczcie na parkiet, gdzie z pewnością spotkacie Giacomo Mattongo. A kto wie może i zagra secik w duecie z Arturem Szalszą.

Program:

W ramach Nocy Muzeów odbędą się dwa pokazy The Body Frame
The Body Frame
Muzyka na żywo: Giacomo Mattogno
Taniec i ruch: Silvia Martella
Choreografia: Silvia Martella, Enrico Paglialunga
18:30 – 19:00
20:00 - 20:30

Nocna potańcówka w kawiarni i ogrodzie / DJ Artur Szalsza. Start: 21:00

WSTĘP WOLNY - ilość miejsc ograniczona, nie prowadzimy rezerwacji miejsc

Miejsce