Link do opisu wydarzenia: Teatr w Blokowisku: DELTA WENUS

Teatr w Blokowisku: DELTA WENUS

Data: 26 lutego 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: GAK Plama ul. Pilotów 11, Gdańsk
Organizator: Plama GAK

Szczegóły wydarzenia

26 lutego o godz. 19:00 Plama GAK zaprasza do Teatru w Blokowisku! Na scenie zaprezentowany zostanie spektakl pt. "Delta Wenus" w reż. Pauliny Eryki Masy.

„Delta Wenus” – taki tytuł nosi jeden z najbardziej rewolucyjnych zbiorów opowiadań erotycznych XX wieku. Autorka, Anaïs Nin, guru feministek XX wieku, rozprawia się w niej z tematem kobiecej seksualności tworząc manifest ludzkiej cielesności. To właśnie ta książka jest punktem wyjścia do wydarzenia, które odbędzie się 26 lutego w Teatrze w Blokowisku. Autorka dramatu i jednocześnie reżyserka spektaklu skupi się nie tyle na samych opowiadaniach, ile na bulwersującej opinię publiczną biografii Anaïs Nin: głośnym romansie z pisarzem Henrym Millerem i jego żoną June, na jej odwadze obyczajowej oraz na życiu wśród paryskiej bohemy lat 20. i 30. XX wieku. Poprzez sportretowanie Anaïs poruszone zostaną tematy takie jak relacja sztuki z życiem; ludzka samotność i izolacja, które po ponad dwóch latach pandemii przybrały zatrważający wymiar; otwartość w mówieniu o seksualności nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, a także całego środowiska LGBTQ+; prawo do miłości bez względu na ustanowione konwenanse; Poprzez sportretowanie bohaterki w jej rozkwicie twórczym, feministycznym i seksualnym podjęta zostanie przez autorkę próba wypracowania dialogu między skrajnościami, a także zmierzenia się z otaczającą nas rzeczywistością oraz problemami z jakimi mierzą się grupy marginalizowane społecznie w Polsce XXI wieku.

Tekst i reżyseria: Paulina Eryka Masa
Asystentka reżyserki: Justyna Betańska
Obsada: Justyna Bartoszewicz (aktorka Teatru Wybrzeże), Katarzyna Kaźmierczak (aktorka Teatru Wybrzeże), Weronika Nawieśniak (aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni)
Opieka artystyczna: Tomasz Kaczorowski

Zrealizowano dzięki stypendium kulturalnemu Marszałka Województwa Pomorskiego.
Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Bilety

Miejsce