Link do opisu wydarzenia: Spotkania performatywne: Śladowisko

Spotkania performatywne: Śladowisko

Data: 29 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Gdańsk Miasto Literatury ul. Długa 35, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Gdańsk Miasto Literatury

Szczegóły wydarzenia

A gdyby tak stworzyć państwo… miasto… kapsułę ratunkową! Co gdyby w tej przestrzeni zaczęły obowiązywać zupełnie inne nowe prawa i przyzwyczajenia? Gdyby np. współcześni poeci stali się celebrytami, uduchowione programy przejęłyby cały telewizyjny PrimeTime, a od „złotych przycisków” YouTube profesorom humanistycznych uczelni urywały się półki?

Czy można znaleźć panaceum na współczesne lęki i coraz większe rozstrojenie psychiczne? Śladowisko to zabawa w poszukiwanie. Jest bardzo serio i przez to może bawić. Jest bardzo z przymrużeniem oka i dlatego może przerażać.
Zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniu i odnalezieniu… śladu, odpowiedzi, pytania, błysku, oddechu…

„Spotkania performatywne” przy Długiej 35 w Gdańsku to próba znalezienia nowego formatu prezentacji literackiej. Lektura prywatna pozostaje najbardziej oswojoną konwencją spotkania z zapisaną opowieścią, ale to publiczna prezentacja tekstu tworzy sytuację społeczną, która pozwala doświadczyć go inaczej. Charakter tej odmienności trudno zdefiniować. Stąpamy po granicy tego, co prywatne, i tego, co wspólne.

Materiał do naszych spotkań wybieramy przekornie. Tym razem sięgniemy po poezję, a punktem wyjścia czytania będą wiersze trójmiejskich współczesnych poetów.

Reżyseria i dramaturgia: Mariusz Babicki
Wybór tekstów poetyckich: Wojciech Boros
Muzyka: Michał Wandzilak
Scenografia/kostiumy: Monika Ostrowska
Wizualizacje: Łukasz Boros

Aktorzy:
Dorota Androsz
Aleksandra Szurgot
Jan Sielicki
Julia Iwaniuk
Kinga Olszańska
Łukasz Kamiński

Miejsce