Link do opisu wydarzenia: Spektakl o Janie Karskim "Zupa rybna w Odessie"

Spektakl o Janie Karskim "Zupa rybna w Odessie"

Data: 7 października 2023 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety 10 zł - 20 zł
Organizator: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Co gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu? Co gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera. W tym świecie innego porządku, gdzie powszechnie mówi się po Polsku, w świecie, który nigdy nie powstał. Gdzie odwaga jednego człowieka, ocaliła wielu. Gdzie dzięki oddaniu i wytrwałości pojedynczej osoby, miliony niedoszłych ofiar, przeżyło Holocaust. Czy byłby wówczas gwiazdą? Ikoną? Prawdziwym meta bohaterem?

Świat dramatu Zupa rybna w Odessie to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.
AUTOR: Szymon Bogacz
REŻYSERIA: Julia Mark
OBSADA: Jan Karski Sebastian Ryś

 

baner promujący spektakl o Janie Karskim: Zupa rybna w Odessie

 

Sebastian Ryś – urodził się we Wrocławiu w 1986 roku, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor, reżyser, instruktor teatralny. Wrażliwy interpretator romantycznych bohaterów. Zadebiutował jeszcze podczas studiów rolą Stanisława Ignacego Witkiewicza w autorskim przedstawieniu Andrzeja Marii Marczewskiego „Witkacy jest do X-tej” z muzyką Marka Dyjaka. Współpracował z Teatrem Nowym w Słupsku i Teatrem Polskim w Warszawie. W Płockim Teatrze Dramatycznym dał się poznać jako S.B. w spektaklu Szymona Bogacza "Trzech mężczyzn w różnym wieku", a także tytułowym "Hamletem" W. Szekspira. Na swoim koncie ma role filmowe i serialowe. W poszukiwaniu swoich bohaterów sięga do teatru radiowego oraz do krótkometrażowych własnych produkcji. Swoją rolą w nagradzanym monodramie „Zupa rybna w Odessie”, wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera. Laureat pierwszej nagrody w konkursie Pro Bono Poloniae. Beneficjent programu Kultura Polska na Świecie.
    
Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 10 zł