Skrzydlaci mieszkańcy Ptasiego Raju - spacer ornitologiczny

Data: 19 sierpnia 2025 roku
Godzina: 17:00
Miejsce: Rezerwat Ptasi Raj, ul. Nadwiślańska 126
Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Szczegóły wydarzenia

Jeśli fascynuje Cię świat ptaków i chcesz poznać jedno z najważniejszych miejsc ornitologicznych w Polsce – GAK zaprasza na wędrówkę przez Rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej!

W otoczeniu dzikiej przyrody, trzcinowisk i rozlewisk przyjrzycie się skrzydlatym mieszkańcom rezerwatu – zarówno tym dobrze znanym, jak i bardziej nieuchwytnym. To wyjątkowa okazja, by w ciszy i skupieniu poobserwować ptaki w ich naturalnym środowisku oraz oderwać się od codziennego zgiełku miasta.

Spacer poprowadzi Katarzyna Skakuj – doświadczona edukatorka przyrodnicza, która pomoże w rozpoznawaniu gatunków ptaków i opowie o ich zwyczajach, lęgach oraz wędrówkach.

Informacje praktyczne

Kiedy: 19 sierpnia (wtorek), godz. 17:00
Miejsce zbiórki: parking przy wejściu do rezerwatu Ptasi Raj, ul. Nadwiślańska 126
Dystans: około 7–8 km
Czas trwania: 3–4 godziny (w zależności od liczby ptasich spotkań i tempa marszu)
Co zabrać: lornetkę, wodę, przekąskę, ubranie adekwatne do pogody, wygodne buty terenowe, środek na komary

Obowiązują zapisy przez formularz --> https://tiny.pl/nsybh0ff

Pozwól sobie na chwilę spokoju i uważności. Odkryj uroki rezerwatu, poznaj fascynujące ptasie historie i spędź czas blisko natury. Do zobaczenia wśród śpiewów, trzepotu skrzydeł i szelestu trzcin!