Link do opisu wydarzenia: Przegląd kina niezależnego Filmowe Podlasie Atakuje...Gdańsk

Przegląd kina niezależnego Filmowe Podlasie Atakuje...Gdańsk

Data: 5 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
Wstęp: wolny
Organizator: DKF UG Miłość Blondynki, ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański

Szczegóły wydarzenia

Filmowe Podlasie, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Przegląd kina niezależnego Filmowe Podlasie Atakuje...Gdańsk!

Przegląd kina niezależnego Filmowe Podlasie Atakuje...Gdańsk!

Gość pokazu: Krzysztof Sienkiewicz (DKF GAG, Białystok)

Filmowe Podlasie, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w Białymstoku i na Podlasiu w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych. Każdego roku premierowa prezentacja nowego materiału ma miejsce w Białostockim Ośrodku Kultury / Kino Forum, a następnie rusza w Polskę i świat!

Autorem projektu graficznego tegorocznej edycji FPA! jest Szymon Ruczyński, twórca urodzony w 2000 roku w Hajnówce. Szymon jest studentem specjalności Film Animowany i Efekty Specjalne w Szkole Filmowej w Łodzi, ale równocześnie studiuje biologię na Uniwersytecie Łódzkim. Inspirację czerpie z serca Puszczy Białowieskiej i to właśnie tam powstają jego nagradzane filmy animowane, często poruszające tematy związane z relacją człowieka z przyrodą.

Miejsce