Link do opisu wydarzenia: Przegląd Wydziału Malarstwa: Demo

Przegląd Wydziału Malarstwa: Demo

Data: 15 - 21 czerwca 2024 r.
Godzina: 12:00 - 18:00
Miejsce: Targ Węglowy 6, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Szczegóły wydarzenia

Koniec każdego semestru w Akademii Sztuk Pięknych to czas podsumowań zmagań osób studiujących z rozmaitymi problemami artystycznymi. W tym roku nasz tradycyjny końcoworoczny przegląd postanowiliśmy otworzyć na szeroką publiczność w postaci wystawy „Demo”. Demo to demonstracja; wystawa w wersji demo może nie być jeszcze w pełni gotowym produktem, ale pozwala na wejrzenie w proces kształcenia i rozwoju młodych artystek i artystów.

W pracowniach Wydziału Malarstwa można zobaczyć dzieła będące efektem rocznej pracy osób studiujących od 1. do 4. roku: nie tylko osób z Polski, ale także tych, które biorą udział w projektach wymiany międzynarodowej (m.in. programu Erasmus+). Tak szeroka prezentacja daje możliwość zapoznania się ze wszystkimi działaniami podejmowanymi na wydziale. Pokazujemy nie tylko młode malarstwo, ale także prace rysunkowe, witraż, tkaninę artystyczną, prace z zakresu technologii malarstwa, formy przestrzenne czy multimedia.

Możliwość zajrzenia w proces edukacji jest z pewnością ciekawą propozycją mającą na celu promocję nie tylko Wydziału Malarstwa i młodych osób artystycznych, które w przyszłości opuszczą mury uczelni, ale także otwarciem wydziału na gdańszczan i licznych turystów, którzy mijając budynek Wielkiej Zbrojowni, zastanawiają się, co kryje Akademia.

Koordynacja: Sylwia Zdzichowska, Marcin Zawicki, Daniel Cybulski

Wydarzenie na Facebooku

Miejsce