Link do opisu wydarzenia: Premiera książki "Zmień się!"

Premiera książki "Zmień się!"

Data: 23 września 2023 r.
Godzina: 11:00
Miejsce: Miejski Teatr Miniatura al. Grunwaldzka 16, Gdańsk
Organizator: Miejski Teatr Miniatura

Szczegóły wydarzenia

W weekend 23 i 24 września Miniatura wraca z regularną prezentacją spektakli w swojej siedzibie. Jednocześnie odbędzie się premiera książki "Zmień się!" Agnieszki Kochanowskiej wydanej we współpracy z wydawnictwem Tashka – rodziny z dziećmi 4+ będą mogły wziąć udział w rodzinnym czytaniu performatywnym, przetworzyć stare ubrania z wykorzystaniem ilustracji z książki i wziąć udział w warsztatach twórczych.

baner promujący promocją książki: Zmień się

 

Teatr Miniatura zacznie nowy sezon w odświeżonej wersji – w wakacje foyer teatru zostało przemalowane i pojawiło się w nim na stałe stoisko wydawnictwa Tashka, gdzie można znaleźć znakomite książki dla dzieci. Do końca września ruszy też nowa strona internetowa teatru.

23 i 24 września teatr zagra spektakl dla dzieci 4+ „Zmień się!” o gąsienicy, która nie może się doczekać, kiedy zostanie motylem, i postanawia coś z tym zrobić. Teatr Miniatura i wydawnictwo Tashka postanowili wydać razem książkową wersję tej historii z pięknymi ilustracjami Magdaleny Parfieniuk. Na premierowy weekend zaplanowali też dużo atrakcji. W sobotę 23 września pomiędzy spektaklami, o 11.00, odbędzie się rodzinne czytanie performatywne książki z udziałem autorki Agnieszki Kochanowskiej, na co dzień kierowniczki literackiej teatru, aktorki i reżyserki spektaklu Edyty Janusz-Ehrlich i wydawczyni Katarzyny Kucharskiej. Wspólnie z publicznością podzielą się na role i przeczytają kilka scen ze „Zmień się!”.

O 13.00 wydawnictwo Tashka poprowadzi warsztaty „Upcyclingowa zmiana”, gdzie uczestnicy będą mogli dokonać prawdziwej przemiany swoich starych koszulek bawełnianych lub innych części garderoby w atrakcyjne nowości – a to za sprawą prasy termotransferowej i ilustracji do książki. Aby zapisać się na warsztaty, trzeba przesłać informację o ilości i wieku osób na adres tashka@tashka.pl.

Nowy sezon Miniatury będzie upływał pod hasłem #czułość, a 24 września o 13.00 Monika Tomczyk i Adam Gibki, czyli Pracownia Teatralnych Inspiracji, rozpoczną projekt artystyczno-badawczy w formie rodzinnych warsztatów „#czułość – poszukiwania, poszukiwana”, gdzie będą badać temat czułości, nawiązując do nowych premier teatralnych. Podczas pierwszego spotkania zaproszą do tworzenia „czułych” instalacji w przestrzeni teatru nawiązujących do motywów ze spektaklu i książki „Zmień się!”. Aby się zapisać, trzeba wypełnić formularz.

Od 23 września teatr już regularnie gra spektakle w weekendy i w tygodniu. W najbliższym czasie na dużej scenie będzie można zobaczyć „Momo” na podstawie powieści Michaela Endego w reż. Leny Frankiewicz oraz „Bajkę o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” w reż. Agnieszki Płoszajskiej. 7 października odbędzie się pierwsza teatralna premiera sezonu, czyli spektakl dla przedszkolaków „A ciało mówi” w reż. Anety Jankowskiej, który poprzez zabawę i ruch buduje pozytywny obraz własnego ciała i ciał wokół. Pomysł na spektakl był rozwijany podczas pierwszej edycji rezydencji artystycznych Sztuka się robi | inkubator teatralny przez kolektyw w składzie: Aneta Jankowska, Aniela Kokosza, Paulina Giwer- Kowalewska z udziałem aktorki Agnieszki Grzegorzewskiej i aktora Kamila Marka Kowalskiego. Druga edycja tego projektu rezydencyjnego dla artystów i artystek tworzących teatr dla dzieci od 3 do 6 lat odbędzie się od 23 do 29 października. 28 października teatr zaprasza na otwarte pokazy prototypów spektakli przygotowanych przez uczestników.