Link do opisu wydarzenia: Premiera: A ciało mówi

Premiera: A ciało mówi

Data: 7 października 2023 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Teatr Miniatura Aleja Grunwaldzka 16, Gdańsk
Wstęp: Bilety na spektakl w cenie 35 zł normalny, 33 zł ulgowy
Organizator: Teatr Miniatura

Szczegóły wydarzenia

Ciało mówi, ale czy my je rozumiemy? Pierwsza premiera naszego nowego sezonu to spotkanie ze swoim i innymi ciałami – spotkanie z ciekawością, akceptacją i czułością, bo czułość jest hasłem całego sezonu 2023/2024. Koncepcja przedstawienia „A ciało mówi” była rozwijana podczas pierwszej edycji projektu rezydencji artystycznych Sztuka się Robi dla artystów tworzących teatr dla dzieci od 3 do 6 lat. Spektakl będzie można zobaczyć od 7 października.

W tym sezonie artystycznym stawiamy hipotezę, że to, czego potrzeba światu obecnie, to czułość – spojrzenie na siebie nawzajem bez oceniania, za to ze zrozumieniem i wyrozumiałością, ale też uwagą. „A ciało mówi” to spojrzenie z uwagą i akceptacją na nasze ciała. Artyści poprzez ruch i zabawę będą przyglądać się ciałom i temu, co mogą znaczyć. Spróbują zrozumieć, co ciała mówią.

- W minimalistycznej przestrzeni spotykają się nasze ciała. Przyglądają się swojej różnorodności i zmienności, by móc szczerze o sobie porozmawiać. Z każdego detalu rodzi się nowa opowieść – opowiada o spektaklu reżyserka oraz autorka scenografii i kostiumów Aneta Jankowska. Jest choreografką i dramaturżką ruchu z dużym doświadczeniem w teatrze i filmie.

Premiera odbędzie się 7 października o 17.00. W spektaklu bierze udział czwórka naszych aktorów i aktorek: Magdalena Gładysiewicz, Agnieszka Grzegorzewska, Kamil Marek Kowalski i Krystian Wieczyński oraz tancerki i aktorki Aniela Kokosza i Paulina Giwer-Kowalewska z poznańskiego kolektywu Kolekttacz (na zmianę).

Muzykę tworzy duet muzyczny Natalia Czekała i Krzysztof Guzewicz, autorzy muzyki do spektakli, animacji, filmów, edukatorzy muzyczni. Jako dramaturżka współpracuje Paulina Giwer-Kowalewska, aktorka, tancerka, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Kolejna edycja projektu Sztuka się Robi – rezydencji dla artystów tworzących dla dzieci od 3 do 6 lat – odbędzie się od 23 do 29 października, a w ramach finału poza pokazami tegorocznych kolektywów artystycznych będzie można też w niedzielę 29 października o 12.00 zobaczyć „A ciało mówi”.

Bilety na spektakl w cenie 35 zł normalny, 33 zł ulgowy, do nabycia online

Miejsce