"Podróżować, podróżować jest bosko".
To fragment znanej piosenki kultowego zespołu i kwintesencja wewnętrznej potrzeby poznawania Polski i świata. My chcielibyśmy banalnie zaprosić na podróż wielowymiarową, a jednocześnie zaproponować znaczącą zmianę perspektywy, często pomijane kierunki podróży, a na pewno niebanalny środek transportu.
Zapraszamy na do wysłuchania naszej gawędy w ramach cyklu "Prelekcje podróżnicze", podczas której przybliżymy historie związane z naszym lataniem nad polskim Beskidem i Bieszczadami, a także francuskimi Alpami, rumuńskimi Karpatami, hiszpańskimi Pirenejami i słowackimi Tatrami. Opowiemy o tym jaka piękna jest Polska - zwłaszcza ta widziana z lotu ptaka oraz jak zachwycający potrafi być świat!
Będzie to również podróż sentymentalna do początków naszego latania i początków szybownictwa. Pomorska Szkoła Szybowcowa zrzesza ludzi, którzy już bujają lub chcą bujać w obłokach. Podczas szkoleń nowych adeptów często musimy wniknąć w duszę człowieka, odbyć podróż do jego wnętrza by oswoić go ze strachem i przygotować na lotnicze wyzwania. Temu wszystkiemu towarzyszy piękno Pomorza i Borów Tucholskich widzianych z pokładu szybowca.
Mało osób wie, że szybowcowa aktywność to również sport wyczynowy. Nasz Szkoła jest członkiem FAI (Międzynarodowej Federacji Lotniczej). Startujemy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Opowiemy, o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego niemal każda konkurencja zawodnicza to wyprawa w nieznane.
Prelekcja podróżnicza: Polska z lotu ptaka Pomorska Szkoła Szybowcowa.
Godzina:
18.00
Miejsce:
Sztuka Wyboru Gdańsk, Juliusza Słowackiego 19
Organizator:
Garnizon
Dodano do listy
wwwww