Link do opisu wydarzenia: Noc Wrzeszcza: Kolonijki

Noc Wrzeszcza: Kolonijki

Data: 22 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: ul. Kolonia Uroda, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Fundacja Palma

Szczegóły wydarzenia

Fundacja Palma zaprasza na 7. edycją Nocy Wrzeszcza, podczas której zabiorą uczestniczki i uczestników w podróż po Kolonijkach.

Rozciągnięty kwartał wzdłuż ulic Kolonia Żeńcy, Kolonia Uroda, Małoogrodowa i Daliowa to historyczny teren ogródków działkowych. Przed wojną miejsce zamieszkania, rekreacji i drobnych upraw dla kilkudziesięciu rodzin. Dziś zielona, tajemnicza wyspa. W trakcie spaceru z przewodnikiem, koncertu z niecodziennej lokalizacji i spotkania z mieszkańcami poznamy złożone losy tego kwartału. Do zobaczenia!

PROGRAM:

18.00 Spacer historyczny z przewodnikiem

Wędrówka ulicami Kolonijek z przewodnikiem przybliży uczestnikom i uczestniczkom złożone losy tego obszaru od lat 20 XX wieku po czasy współczesne. Spacer potrwa około 90 minut.

Wstęp: bilety 19 / 25 zł*

Miejsce startu: róg ulic Aleja Generała Józefa Hallera i Kolonia Uroda

*Dla mieszkanek i mieszkańców Kolonijek wstęp jest bezpłatny

Prowadzenie: Michał Ślubowski

19.00 Spacer sentymentalny z sąsiadkami

20.00 Koncert Tropical Soldiers in Paradise

Koncert trójmiejsko-warszawskiego zespołu, który w swoich utworach łączy różne nurty i gatunki muzyczne: oldschoolowy hip hop z jazzem, dubem i latynoafrykańską rytmiką. W niecodziennej lokalizacji wśród zieleni krzewów i drzew zagrają: Marcin Sojka - MPC, perkusja, ksylofon; Maciek Łepkowski - gitara elektryczna; Tymek Bryndal - gitara basowa; Emilia Gołos - klawisze; Grzegorz Pałka - puzon; Kuba Łupiński - trąbka

lokalizacja: róg ulic Kolonia Uroda i Małoogrodowa
wstęp bezpłatny

Gazeta okolicznościowa

Z okazji 7. edycji Nocy Wrzeszcza fundacja oddaje w ręce uczestników i uczestniczek okolicznościowy zin. W historyczno-artystycznym wydawnictwie znajdziecie wspomnienia i zdjęcia mieszkańców, artykuł o kwartale Michała Ślubowskiego, fotoreportaż Michała Algebry. Gazeta będzie dystrybuowana podczas każdego z punktów programu wydarzenia oraz w siedzibie Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny i klubokawiarni Langfuhr po wydarzeniu. Zapraszamy do lektury!

Organizator: Fundacja Palma
Partnerzy: Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Identyfikacja wizualna projektu: Piotr Paluch
Ilustracje: Aleksandra Kotarska

Miejsce