Link do opisu wydarzenia: No Border

No Border

Data: 11 grudnia 2023 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: GAK Plama ul. Pilotów 11, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Plama GAK

Szczegóły wydarzenia

11 grudnia 2023 r. o godz. 19:00 Plama GAK zaprasza do teatralnej przestrzeni Plamy na premierę spektaklu "No Border" Artura Grabarczyka.

W solowym projekcie tancerz stawia pytanie o relację człowieka z naturą. Dlaczego wycinamy lasy odbierając zwierzętom przestrzeń do życia? Co kieruje człowiekiem, który zanieczyszcza wody rzek i jezior? Czy chcemy pozostawić po sobie cmentarzysko betonu i śmieci? Natura daje człowiekowi spokój i ukojenie, a jednak z łatwością izolujemy się od niej. Artur Grabarczyk ukazuje skomplikowaną relację człowieka z naturą i poszukuje możliwych dróg zbliżenia się do niej.

O artyście:
Artur Grabarczyk - tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds. Tańczył w Scottish Dance Theatre, Operze Bałtyckiej oraz w niezależnych produkcjach w Polsce i zagranicą. Współpracował z międzynarodowym zespołem choreografów: Sharon Eyal, Damien Jalet, Anton Lachky, Jo Strømgren, Fleur Darkin, Erion Kruja, Emil Wesołowski. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Gdańska, nominowany do nagrody Perły Tańca im. Barbary Bittnerówny. Tworzył choreografie dla Bovskiej, Scottish Contemporary Dance School, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Zawirowania i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, w której pracuje jako pedagog.
Współpracuje z Compagnie Didier Théron, Panta Rei Dansteater, Fundacją Ciało/Umysł, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Klubem Żak w Gdańsku, Gdańskim Archipelagiem Kultury, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie i Warszawską Operą Kameralną. Prowadzi i tworzy spektakle h.art company: Ravnfjær, Chorme Paradise, Mist, de light, Niesamowicie Blisko i Jamais Vu. Założyciel fundacji Grab Art Foundation.

Wydarzenie współorganizowane z GAK Winda.

Miejsce