Link do opisu wydarzenia: Muzyka w altanie

Muzyka w altanie: goście Polskiego Chóru Kameralnego

Data: 20 lipca 2024 r.
Godzina: 12:00
Miejsce: Altana w Parku Oliwskim, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Polski Chór Kameralny

Szczegóły wydarzenia

Był rok 1997, kiedy Jan Łukaszewski zaprosił wybitną piosenkarkę Łucję Prus do przygotowania programu w ramach obchodów 1000-lecia Gdańska. Pomysł ten tak spodobał się mieszkańcom miasta, że dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego postanowił kontynuować wyjątkowe muzyczne spotkania.

Park Oliwski już po raz dwudziesty ósmy w lipcu ożyje dźwiękami muzyki! W każdą sobotę o godzinie 12:00 w urokliwej altanie odbędą się koncerty w ramach cyklu „Muzyka w altanie: goście Polskiego Chóru Kameralnego". Ten letni festiwal to doskonała okazja, aby spędzić sobotnie popołudnia w otoczeniu przyrody i cieszyć się pięknem muzyki na żywo.

Tegoroczna edycja przeniesie nas w świat muzyki ludowej, folkowej i tradycyjnej, prezentując różnorodność i bogactwo polskiej i światowej kultury muzycznej. Każdy koncert to unikalna podróż przez melodie, rytmy i emocje, które od wieków towarzyszyły nam w codziennym życiu i świętowaniu.

Program cyklu:

  • 6 lipca: Marta Różańska (obój), Monika Dżuła-Radkiewicz (gitara) - wykonają utwory Piazzolli, Bizeta oraz Morricone.
  • 13 lipca: Natalia Egielman (flet), Dariusz Egielman (flet), Izabela Paszkiewicz-Ginter (akompaniament) - w repertuarze znajdą się kompozycje Chopina, Zgrai, Szałowskiego i Danziego.
  • 20 lipca: Kapela od 100 dni - śpiew, skrzypce, basy, bębenek, tancerze - zaprezentują tradycyjną muzykę kaszubską, łowicką, radomską i suwalską.
  • 27 lipca: Akademia Głosów Tradycji - wykonają polskie pieśni tradycyjne związane z cyklem rocznym.

Każdy koncert to niepowtarzalna okazja do spędzenia letniego popołudnia w pięknej scenerii Oliwskiego Parku, delektując się muzyką na najwyższym poziomie. To również doskonały moment, aby zrelaksować się i poczuć bliskość natury oraz tradycji.

Data i miejsce: Każda sobota lipca, godzina 12.00 Altana w Parku Oliwskim, Gdańsk

Miejsce