Po wrześniowej, pełnej energii odsłonie 15. Gdańskiego Festiwalu Tańca, zanurzamy się w jesiennej aurze spokoju i delikatności. Na początek taneczna interpretacja III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu wybitnego polskiego tancerza - Janusza Orlika. Solo otrzymało wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanym przez ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych oraz rekomendację do Tanzmesse 2024 i Polskiej Platformy Tańca 2024.
III Symfonia jest kolejną, po Święcie wiosny Igora Strawińskiego i Koda (a tribute) do muzyki Krzysztofa Komedy, twórczą interpretacją relacji muzyki i tańca, Janusza Orlika.
Po spektaklu zapraszamy na „wieczorną rozmowę” z artystą, którą poprowadzi Anna Jazgarska.
19.11.2023 | godz. 19:00 | Janusz Orlik | III Symfonia
Interpretacja: Janusz Orlik, Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki, III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” na sopran solo i orkiestrę op. 36, Reżyseria światła: Janusz Orlik, Grzegorz Polak, Produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec
Jak napisał Łukasz Rudziński po wrześniowej odsłonie GFT „Gdański Festiwal Tańca wrósł w tkankę Gdańska i stał się częścią jego identyfikacji – w moim odczuciu jest to jedna z najciekawszych teatralnych imprez w Trójmieście, dlatego już dziś warto zarezerwować sobie czas na przyszłoroczną, która odbędzie się w dnia 23 sierpnia – 1 września 2024 roku.”
Bilety na spektakle (1 bilet / 1 spektakl)
45 zł - bez zniżek
25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*