Link do opisu wydarzenia: JESSE COOK

JESSE COOK - gitarowy mistrz i król rumby powraca do Polski w maju 2024!

Data: 27 maja 2024 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka ul. Ołowianka 1, Gdańsk
Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka

Szczegóły wydarzenia

Już 27 maja 2024 r. w Gdańsku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagra Jesse Cook - kanadyjski gitarzysta, kompozytor i producent, który ma w Polsce sporą rzeszę fanów, ze względu na swoją unikalną zdolność łączenia flamenco z jazzem, klasyką i wieloma innymi gatunkami muzycznymi.

Sławny na całym świecie Jesse Cook zyskał międzynarodowe uznanie, sprzedając miliony albumów oraz zdobywając prestiżowe nagrody, w tym Juno Award.

Kariera Jesse Cooka, trwająca już ponad ćwierć wieku, obfituje w liczne osiągnięcia. Od wyprzedanych sal koncertowych na całym świecie, przez produkcję specjalnych programów telewizyjnych dla PBS, po zdobycie srebrnej nagrody Player's Choice magazynu Acoustic Guitar. Niezapomniane występy Jesse Cooka, w tym owacje na stojąco na Festiwalu Jazzowym Catalina i porywające koncerty w USA, umocniły jego pozycję jako jednego z najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych muzyków naszych czasów.

Artysta ten wiele razy występował w Polsce – ma na swoim koncie wyprzedane koncerty we Wrocławiu (Narodowe Forum Muzyki), czy Warszawie (Filharmonia Narodowa). Pierwszy koncert Jesse Cooka w Gdańsku, będący jednym z trzech występów w Polsce (obok Wrocławia i Warszawy), zapowiada się na niezapomniane wydarzenia muzyczne, które z pewnością zachwyci zarówno długoletnich fanów, jak i nowych słuchaczy, zapewniając im niepowtarzalne wrażenia.

Znany z eksperymentalnego podejścia do muzyki, Cook wciąż eksploruje nowe muzyczne krajobrazy. Jego projekt Love in the Time of Covid -  seria solowych filmów na YouTube, gdzie prezentuje ulubione utwory, grając na wszystkich instrumentach i zajmując się produkcją, pokazuje jego niezwykłą kreatywność i zdolność do dotarcia do globalnej publiczności w nowy sposób. Nie tylko muzyka Cooka, ale i jego osobiste zaangażowanie w tworzenie łączy kultury z całego świata, czyniąc z niego nie tylko wirtuoza gitary, ale również ambasadora kulturowego. Jego styl, mieszający flamenco z szerokim spektrum gatunków, od jazzu po zydeco i brazylijską sambę, świadczy o głębokim przekonaniu, że muzyka może łączyć ludzi ponad granicami.

Bilety

Miejsce