Link do opisu wydarzenia: Dzień Sztuki z GAK: Obrazy less waste - warsztaty

Dzień Sztuki z GAK: Obrazy less waste - warsztaty

Data: 13 kwietnia 2024 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: GAK Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: GAK Stacja Orunia

Szczegóły wydarzenia

15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sztuki z tej okazji w Stacji Orunia zapraszamy Was na warsztaty z tworzenia obrazów less waste.

Zapisy: zapisystacja@gak.gda.pl
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają obrazy-obiekty z… drewnianych odpadów. Pozostające po pracach w stolarniach resztki najczęściej są utylizowane lub przerabiane na brykiet. A przecież drzemie w nich taki potencjał! Uczestnicy spotkania będą projektować, układać, kleić i malować niepozorne drewniane elementy, aż powstaną z nich niesamowite geometryczne/abstrakcyjne obrazy, które ozdobią każde wnętrze.

Będzie to również możliwość podszkolenia swoich stolarskich umiejętności – podczas pracy będziemy korzystać z różnych rodzajów szlifierek, papierów ściernych, ścisków stolarskich, wkrętarek. Oczywiście wszystko w zgodzie z BHP!

O prowadzącej:
Nazywam się Karina Lewandowska i jako Bookowska zajmuję się szeroko pojętą książką artystyczną – prowadzę działalność introligatorską, warsztaty, prelekcje, uczestniczę w wystawach. Od 2021 roku współprowadzę pracownię artystyczną PA3 (wraz z Hanną Kur, Anną Jakubowską i Tomaszem Szabłowskim) mieszczącą się na Żabim Kruku w Gdańsku Śródmieściu. W roku akademickim 2022/2023 byłam asystentką na Wydziale Grafiki w pracowni projektowania książki na gdańskiej ASP. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą (UG) i krytykiem sztuki (ASP Gdańsk).

Miejsce