Link do opisu wydarzenia: Dobre, bo polskie: DZIEŃ I NOC + spotkanie z twórcami | DKF UG Miłość Blondynki

Dobre, bo polskie: DZIEŃ I NOC + spotkanie z twórcami | DKF UG Miłość Blondynki

Data: 22 lutego 2024 r.
Godzina: 18:30
Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
Organizator: DKF UG Miłość Blondynki, ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański

Szczegóły wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania filmowe: prelekcja - pokaz - dyskusja. Pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. Cho Do Kina – Kino Ludzie Pasja!

Spotkanie z twórcami Katarzyną Machałek oraz Łukaszem Machowskim Prowadzenie: Krystyna Weiher Sitkiewicz
reż. Katarzyna Machałek, Łukasz Machowski, Polska, Wielka Brytania, 2022, 89 min.

"Dzień i Noc" to polsko-brytyjska koprodukcja, dwie historie opowiadające o kobiecej przyjaźni i tajemnych obrzędach ludowych Polski Wschodniej. Jest to czuła, uniwersalna opowieść o kobietach, magii oraz potrzebie bliskości w życiu każdego z nas. Film łączy ze sobą kino fabularne oraz dokumentalną obserwację, aby w oryginalny sposób opowiedzieć o najstarszym pokoleniu kobiet ze wschodniej Polski i stworzyć filmową mozaikę życia.

"Dzień i Noc" miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rydze, gdzie jako jedyny obraz z Polski zakwalifikował się do Konkursu Głównego. Z kolei jego polska premiera odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Film był także kandydatem to ORŁÓW, nagród Polskiej Akademii Filmowej, a jego amerykańska premiera miała miejsce w listopadzie tego roku w ramach Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles.

Miejsce