Link do opisu wydarzenia: 11. Koncert Gdański ECEKON

11. Koncert Gdański ECEKON

Data: 11 maja 2024 r.
Godzina: 12:00
Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
Wstęp: wolny
Organizator: Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością

Szczegóły wydarzenia

ECEKON – ośrodek kultury muzycznej osób z niepełnosprawnościami od wielu lat realizuje kilka cyklów koncertowych. Tematyczne Wieczory Muzyczne, Koncerty Gdańskie, Koncerty Noworoczne,  Koncerty Zimowe. Wiele z tych koncertów realizowanych było w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Dzięki współpracy z NCK osoby z niepełnosprawnościami mogą prezentować swoje osiągnięcia artystyczne w prestiżowym miejscu,  kreującym współczesną kulturę artystyczną Miasta Gdańska.

11. Koncert Gdański ECEKON poświęcony jest gdańskim festiwalom. Formuła koncertów gdańskich ECEKON polega na połączeniu wypowiedzi na temat naszego miasta przeplatanych muzyką powiązaną z tematem przewodnim koncertu. Tematyka cyklu  koncertów jest zróżnicowana: komunikacja tramwajowa, zabytki Drogi Królewskiej, gdańskie parki i ogrody, Gdańsk nad Bałtykiem. Wykonawcami koncertów są muzycy z ECEKON – Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Centrum działa w PSONI – Koło w Gdańsku. Koncerty tego cyklu realizowane są w gdańskich wnętrzach historycznych, najczęściej w Nadbałtyckim Centrum Kultury, z którym ECEKON współpracuje od wielu lat. Autorką scenariusza i reżyserem koncertu jest  Irena Jasman – przewodniczka po Gdańsku.

Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością. Centrum działa w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – PSONI.

Partnerem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury – wieloletni partner ECEKON.

 

Miejsce