PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jarmark Wileński

Jarmark Wileński
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl
 
 
W ramach festiwalu Wilno w Gdańsku tradycyjnie odbędzie się Jarmark Wileński, w tym roku w dniach od 3 do 5 września na Dziedzińcu Forum Gdańsk. Oferta promować będzie przede wszystkim produkty tradycyjne i rzemiosło, związane z Wileńszczyzną i Litwą.  Podczas Jarmarku Wileńskiego będzie można nabyć m.in.: miody, wędliny, sery, napoje, sękacze, pieczywo, kiszone warzywa, orzechy, litewskie słodycze. Wyroby artystyczne, rzemieślnicze takie jak wyroby z wełny, lnu, skór naturalnych, srebro, bursztyn litewski i produkty regionalne z Wilna prezentowane będą w dwudziestu drewnianych domkach handlowych.
 
Dla gości jarmarku został przygotowany bogaty program artystyczny festiwalu Wilno w Gdańsku, podczas którego odbędą się koncerty, wystawy, spotkania z pisarzami i ekspertami, a także warsztaty sztuki ludowej czy prezentacje wydawnictw wileńskich. 
 
 
fot. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl
 
 
BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
Podczas Jarmarku Wileńskiego oraz festiwalu Wilno w Gdańsku obowiązują wszystkie wymagane przepisami powszechnie obowiązującego prawa wymogi bezpieczeństwa, w tym związane z aktualną sytuacją epidemiczną.