• Start
  • Wiadomości
  • #zostanwdomu. Policja zachęca przez megafony do pozostania w domu

#zostanwdomu. Policja na ulicach Gdańska - zachęca przez megafony do pozostania w domu

W sobotę, 21 marca 2020 r., w mieście pojawiły się policyjne radiowozy, które patrolując popularne miejsca - ulice, deptaki, parki, place zabaw - zalecały przez megafony pozostanie w domu. To element akcji #zostanwdomu i efekt ogłoszonego przez rząd stanu epidemii w Polsce. 
( 21.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Gdańsku patrole policji przypominały o obowiązkach obywateli podczas ogłoszonego stanu epidemii
W Gdańsku patrole policji przypominały o obowiązkach obywateli podczas ogłoszonego dla całego kraju stanu epidemii
Mat. Policja Polska

 

O TYM: Koronawirus. Stan epidemii, bez nauki w szkołach do połowy kwietnia. Już 16 chorych na Pomorzu

 

Puste ulice i policyjne patrole - tak w sobotę, 21 marca, wyglądał Gdańsk. Przez zamontowane na radiowozach megafony policjanci apelowali o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie.

“Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa policja prosi o nie gromadzenie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostawanie w domach. Apelujemy: zostań w domu i zmniejsz ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich” - taki komunikat wybrzmiał wielokrotnie na ulicach miasta.


WIĘCEJ: Koronawirus. Jak można się zarazić, profilaktyka i leczenie, zwolnienie lekarskie na telefon


 

Policja apeluje o rozsądek

 

Na profilu FB Polska Policja również pojawiła się prośba o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! - czytamy na FB. - Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.


Policjanci apelują do poczucia obowiązku obywateli, ale trzeba pamiętać, że również od wczoraj, 20 marca, obowiązują wyższe stawki za złamanie nakazu kwarantanny - z 5 do 30 tysięcy zł. A wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku 21 marca (komunikat z godz. 18.30) poddanych kwarantannie domowej na Pomorzu jest 13710 osób. Dobę wcześniej było to liczba 11957 osób.

O TYM:

Koronawirus. Puste ulice miasta w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny