PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w Radzie Miasta Gdańska. Michał Hajduk nowym radnym

Zmiany w Radzie Miasta Gdańska. Michał Hajduk nowym radnym
Nowym radnym gdańskim zostanie 25-letni Michał Hajduk. Wejdzie na miejsce Piotra Borawskiego, który pełnić będzie funkcję zastępcy prezydenta Gdańska.
Michał Hajduk będzie jednym z najmłodszych gdańskich radnych
Michał Hajduk będzie jednym z najmłodszych gdańskich radnych
źródło: facebook/Michał Hajduk

W związku z powołaniem Piotra Borawskiego na stanowisko zastępcy prezydenta Gdańska oddał on mandat radnego, przypisany do okręgu wyborczego Nr 3 (Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień). W związku z tym do Rady Miasta Gdańska wejdzie osoba z tej samej listy wyborczej (Koalicji Obywatelskiej) z kolejnym najlepszym wynikiem. Michał Hajduk, który zdobył 1697 głosów potwierdził to portalowi gdansk.pl. Dotychczas był on wiceprzewodniczącym zarządu Rady Dzielnicy Aniołki. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Logistyka. Będzie jedną z najmłodszych osób zasiadających w Radzie (młodszy od niego jest jedynie jego klubowy kolega Jan Perucki 22 lata).

- W Radzie Miasta chciałbym zająć się tematyką transportu, gospodarki morskiej oraz innowacjami. Zamierzam pracować w Komisji Strategii i Budżetu, Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej, a także w Komisji Rewizyjnej - poinformował nowy radny.

Teresa Wasilewska i Wojciech Błaszkowski (oboje z WdG) złożyli już ślubowanie
Teresa Wasilewska i Wojciech Błaszkowski (oboje z WdG) złożyli już ślubowanie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Michał Hajduk nie jest jedyną osobą, która weszła do Rady Miasta na miejsce osoby powołanej na stanowisko zastępcy prezydenta. Na ostatniej sesji, która miała miejsce 11 grudnia, przysięgę złożyło dwoje radnych z klubu Wszystko dla Gdańska Pawła Adamowicza. Teresa Wasilewska weszła na miejsce Aleksandry Dulkiewicz, z kolei Wojciech Błaszkowski objął mandat po Piotrze Grzelaku. Zarówno Dulkiewicz, jak i Grzelak w tej kadencji nadal pełnić będą funkcje zastępców prezydenta Gdańska.

Teresa Wasilewska (Okręg nr 2 - Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice) zasiądzie w Radzie już kolejną kadencję. Pracować ma w Komisji Edukacji. Wojciech Błaszkowski (Okręg nr 4 - Młyniska, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo) to też radny z długim stażem. W poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Będzie działał w trzech komisjach: Rewizyjnej, ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz w Komisji Strategii i Budżetu.

Czytaj też: Sesja Rady Miasta Gdańska. Zobacz, jaki miała przebieg, o czym dyskutowano

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl