PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmarł Piotr Dwojacki

Zmarł Piotr Dwojacki
Zmarł Piotr Dwojacki, działacz społeczny i gdański aktywista, jeden z założycieli organizacji Gdańsk Obywatelski. Poinformowała o tym na Facebooku posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder.

Piotr Dwojacki
Piotr Dwojacki
Mateusz Ochocki

Wczoraj jeszcze miałam najlepszego przyjaciela a dziś już nie mam. Zmarł Piotr Dwojacki. Dwa dni temu spacerowaliśmy po deszczowym Wrzeszczu, jak wiecie nie pierwszy raz, ale nie wiedziałam, że ostatni

- napisała Ewa Lieder na swoim profilu na FB.

Dr Piotr Dwojacki był pracownikiem naukowym i ekspertem w dziedzinie zarządzania w biznesie i administracji. Doradzał m.in. w Grupie LOTOS, Grupie Energa, gdańskim porcie  i wielu innych. Wykładał w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni i był pasjonatem dorobku patrona uczelni. Był zaangażowany w działania na rzecz odrodzenia żeglugi śródlądowej i zagospodarowania Wisły. Publikował felietony m.in. w Dzienniku Bałtyckim. 

W 2013 roku wspólnie m.in. z Ewą Lieder założył inicjatywę Gdańsk Obywatelski, w 2014 roku był kandydatem w wyborach do Rady Miasta. W licznych wpisach w kanałach społecznościowych oraz poprzez komentarze i wypowiedzi w mediach bardzo aktywnie i na ogól krytycznie recenzował wydarzenia w Gdańsku i działania władz miasta. 

Organizował debaty na temat rozwoju miasta, był mocno zaangażowany we wprowadzenie pierwszego gdańskiego budżetu obywatelskiego, był autorem kilku projektów, które uzyskały akceptację głosujących.

Działał także w Radzie Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, w której do roku 2012 pełnił funkcję przewodniczącego.

Jak napisał Dziennik Bałtycki, przyczyną  śmierci był zawał serca. Piotr Dwojacki miał 50 lat.