PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmarł Grzegorz Zaleski. To on przywrócił do świetności najstarszą polską restaurację w Gdańsku “Kubicki”

Zmarł Grzegorz Zaleski. To on przywrócił do świetności najstarszą polską restaurację w Gdańsku “Kubicki”
“Odszedł od nas Człowiek prawy i szlachetny o nieocenionych zaletach charakteru. Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba pełna pasji, oddana pracownikom, a przede wszystkim przepełniona dobrem i życzliwością dla innych” - czytamy na Facebooku Restauracji Kubicki.
Grzegorz Zaleski (1953 - 2020)
Grzegorz Zaleski (1953 - 2020)
Facebook Restauracji Kubicki

 

“Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Szefa Grzegorza Zaleskiego. (...)

Transmisja Mszy Świętej pogrzebowej z kościoła pw. Świętego Jana odbędzie się na kanale youtube Duszpasterstwa Środowisk Twórczych 30.10.2020 o godzinie 12.00.

Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia (piątek) o godzinie 13.30 na cmentarzu Srebrzysko nowa kaplica”.

Gdańszczanin z urodzenia, z wileńskim DNA (po ojcu, Pawle). Absolwent I LO w Gdańsku, z rocznika Macieja Kieturakisa, Zbigniewa Orlewicza i Rudiego Schuberta, z którymi był zaprzyjaźniony przez całe życie. 

Był znany z tego, że nigdy nie odmawiał pomocy. - Rzucał wszystko, gdy ktoś był w potrzebie i to mu zaskarbiło wiele serc w Gdańsku i nie tylko w Gdańsku - mówią przyjaciele.

Był dobrym mężem, ojcem, dziadkiem i ostoją dla całej rodziny. Lubił, cenił i skupiał wokół siebie gdańszczan, których chętnie i nierzadko bezinteresownie gościł w swoich restauracjach. Co roku, wraz z małżonką Beatą, podejmował w swoim lokalu gości kolejnych edycji Gdańskiego Areopagu. 

Kilkanaście lat temu zaczął działać w branży gastronomicznej. Znalazł w tym swoje powołanie, odniósł sukces w branży stawiając na wysoką jakość i tradycję.

Grzegorz i Beata Zalescy, jako właściciele restauracji “Fellini”, w 2017 roku gruntownie wyremontowali i w styczniu 2018 reaktywowali kultową restaurację “Kubicki”.

 

 

 

Niektóre wpisy znajomych na profilu Fb Restauracji Kubicki:

 

  • Ania Maksymiuk: 

Grzesiu: sąsiad od zawsze, kolega szkolny, zawsze życzliwy i troskliwy gospodarz. Gdańsk bez Ciebie będzie niekompletny. Pozostaniesz legendą naszego miasta. Beatko, Pawle, przytulam was i płaczę z wami.

 

  • Janina Pilichiewicz:

Wyrazy głębokiego współczucia dla całej rodziny!!Grzegorz był Wielką dusza!!!Wielkim Sercem!!!Takiego Go Pamiętam!!!Spoczywaj w Spokoju!!!

 

  • Katarzyna Borkusiewicz

Grzesiu: Byliśmy z Jasiem przy Tobie myślą i modlitwa przez cały czas choroby. Każdego dnia pojawiała się nadzieja ze dasz rade.

Teraz zgasła, pozostał wielki smutek i żal

Przytulamy do serca Beatę i Pawła z rodziną

 

  • Pati Patka

Bardzo przykro wspaniały szef, wspaniały ciepły z poczuciem humoru człowiek Ogromne wyrazy wpółczucia

 

  • Bartosz Cholewiński

Szefie cześć twojej pamięci. Był pan moim najlepszym szefem w życiu. Wyrazy współczucia dla szefowej i całej rodziny. Szefie nigdy nie zapomnimy.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl