PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Złota kula wróciła nad Gdańsk. Zobacz spot promocyjny “Sądu Ostatecznego”

Złota kula wróciła nad Gdańsk. Zobacz spot promocyjny “Sądu Ostatecznego”
Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprezentowało dziś (17 października 2018 r.) spot promujący arcydzieło Hansa Memlinga “Sąd Ostateczny”. To kolejna już odsłona “Złotej kampanii”, którą na zlecenie Muzeum realizuje Studio TOFU.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Złota kula, której “inwazji” w przestrzeni Gdańska doświadczyć można było wielokrotnie na różne sposoby w ciągu minionego roku (złoty tramwaj, plakaty, kula na Placu Kobzdeja) powraca tym razem w filmie promującym dzieło Hansa Memlinga.

W filmie zobaczyć można tym razem także zjawiskową, młodą kobietę o urodzie pasującej do malarskich wyobrażeń niderlandzkiego mistrza. Artyści ze Studia TOFU zrobili internetowy casting twarzy, która mogłaby ich zdaniem temu wyobrażeniu odpowiadać i wybrali Berenikę Godlewską studentkę Akademii Sztuk Pięknych w... Gdańsku!

 

 

 

Autorem muzyki, która przywoływać ma czasy, gdy “Sąd Ostateczny” powstawał, jest gdański kompozytor Stefan Wesołowski. Nagranie odbyło się w kościele Św. Trójcy w Gdańsku - dzięki uprzejmości ojców Franciszkanów - nocą (żeby w tle nie było słychać współczesnych dźwięków miasta). Wnętrze Trójcy charakteryzuje się najlepszą akustyką wśród gdańskich świątyń, ponieważ sklepienia w nawie głównej nie zostały zniszczone w czasie wojny.

- Mamy nadzieję, że film wzbudzi tyle samo emocji, dyskusji i opinii, co plakaty, na których złota kula, wzięta wprost z obrazu, została zlokalizowana w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Gdańska -  mówi Wojciech Bonisławski, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Zespół, który zrealizował film

Scenariusz: Daniel Naborowski

Scenopis: Daniel Naborowski & Adam Chyliński

Storyboard: Adam Chyliński

Operator: Mateusz Macur

Zdjęcia: Armada Films & AeroLab

Reżyser: Adam Chyliński

Aktorka: Berenika Godlewska

3D: ASTRO & TOFU Studio

Make up: Agnieszka Wolska

Kolorkorekcja: Adam Chyliński

Montaż: Adam Chyliński

Muzyka: Stefan Wesołowski

Wokaliści: Aleksandra Zawada, Paweł Zawada, Maja Siemińska, Stefan Wesołowski

Dźwięk: Piotr Kaliński

Konsultacje: Małgorzata Posadzka

Project managment: Daniel Naborowski

Produkcja: TOFU Studio

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku i twórcy spotu dziękują Tomaszowi Kloskowskiemu – prezesowi Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, za wieloletni mecenat dzieła Memlinga (dzięki środkom przekazanym przez lotnisko zrealizowano m.in. spot promocyjny). Podziękowania za zaangażowanie w promocję unikalnego gdańskiego dzieła przekazują także Mieczysławowi Strukowi – marszałkowi województwa pomorskiego i Pawłowi Adamowiczowi – prezydentowi Miasta Gdańskaoprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl