PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wrzeszcz Górny. Zbiornik Wody Stary Sobieski ponownie otwarty dla zwiedzających

Wrzeszcz Górny. Zbiornik Wody Stary Sobieski ponownie otwarty dla zwiedzających
Po wrześniowej przerwie można znów zwiedzać Zbiornik Wody Stary Sobieski. Wprowadzono też pewne ułatwienie dla gości - bilet wstępu w cenie 5 zł, można kupić na miejscu oraz drogą internetową.
Zbiornik Stary Sobieski zbudowany na planie koła, o żelbetowej konstrukcji. To, co przede wszystkim zwraca uwagę, to niesamowite echo, które niesie się w jednej z komór
Zbiornik Stary Sobieski zbudowany jest na planie koła o żelbetowej konstrukcji. To, co przede wszystkim zwraca uwagę, to niesamowite echo, które niesie się w jednej z komór
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Zbiornik Wody Stary Sobieski.położony na szczycie wzgórza w pobliżu Politechniki Gdańskiej, zbudowano w 1911 roku. Po remoncie udostępniono go zwiedzającym w grudniu 2018 roku. Wewnątrz obejrzeć można też wystawę o historii gdańskich wodociągów.

Obok zbiorników wody - Starej Oruni i Kazimierza - Stary Sobieski wchodzi w skład projektu o nazwie Gdański Szlak Wodociągowy. Choć to obiekt całoroczny, we wrześniu był nieczynny. Informujemy więc naszych czytelników, że Stary Sobieski ponownie otwiera się dla zwiedzających. 

Od października obiekt jest czynny trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i soboty. Wejścia do obiektu odbywają się w godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00.

Należy pamiętać, że na zwiedzanie obowiązują zapisy. Możliwość zapisania się na zwiedzanie obiektu znajdziemy TUTAJ

Nowością i zapewne dużym ułatwieniem dla gości jest możliwość zakupy biletu na miejscu. Do tej pory bilety były dostępne wyłącznie drogą internetową. W kwestii ceny nic się nie zmienia - pojedynczy bilet wstępu kosztuje 5 złotych.

Jeśli planujemy zakup biletu w obiekcie, warto jednak zajrzeć na stronę internetową i sprawdzić dostępność miejsc. Na konkretną godzinę może wejść grupa licząca nie więcej niż 30 osób.

 

Bilet wstępu do Starego Sobieskiego kosztuje 5 złotych
Bilet wstępu do Starego Sobieskiego kosztuje 5 złotych. Ekspozycja, którą znajdziemy wewnątrz obiektu przedstawia historię gdańskich wodociągów
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Czytaj także: 

Gdański Szlak Wodociągowy – poznaj nowe miejsca

Zbiornik wody Stary Sobieski – zobacz jego niezwykłe wnętrza

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze